3 tipy jak ničit v Solo Queue

Říká se, že abyste efektivně ničili při hraní Solo Queue, tak musíte být výborný mechanický hráč. Musíte mít dobrý pohyb a trefovat se. Musíte být schopni zahrát jakoukoliv situaci, ať už je to clutch, entry frag a nebo hrát chytře sám na bombsitu. Nicméně, i když ovládáte všechny tyto kvality, tak pokud nebudete hrát ty správné mapy, správné pozice a nebo nebudete hrát se správnou mentalitou, tak jednoduše nebudete konzistentně ničit SoloQ.

 

1. Hrajte ty správné CT pozice

Když hrajete solo, tak musíte být závislí na svém týmu co nejméně. Tohoto se jednoduše docílí za CT stranu. Pokud však hrajete ty správné mapy a hrajete na pozici rotátora. Pozice rotátora bývá většinou v blízkosti bombsitu a má za úkol pomáhat na plantu pokud je potřeba odrazit útok. Nicméně hráč, který opravdu těží z této pozice rotátora, stráví hodně času soustředěním se na ostatní části mapy. Pokud jste dobře mechanicky nadaný hráč, tak můžete konstantně získat dva nebo tři fragy v každém kole a to jen díky využívání správných pozic během kola, což značně přehoupne šance na výhru v zápase ve váš prospěch. 

  • Mirage: hrajte B short s důrazem na mid, když získáte frag nebo dva, tak se poté stáhněte zpět na B položiště
  • Cache: zkuste hrát opět okolo shortu a nebo bílé krabice se zaměřením na mid. Pokud se teroristé pokusí o útok na A, tak můžete hrát okolo žebříku, forkliftu a nebo dřevěné krabice, co je na bombsitu.
  • Cobblestone: naučte se hrát solo Áčko. Vždy se zkuste ze svých chyb a špatných rozhodnutí poučit. Tato pozice je hodně o nalezení rovnováhy mezi agresivním zjišťováním informací a neumíráním, aniž byste někoho alespoň nezabili. Toto vašemu týmu dovolí dát čtyři hráče na B.

Pro anglicky hovořící publikum tady máme skvělé video ohledně hraní shortu na mapě Mirage.

 

2. Hrajte ty správné mapy

Pravděpodobně nejdůležitější věc, když chcete ničit v SoloQ, je zvolit správnou mapu. Chcete hrát mapy se silnou rotátorskou CT pozicí a samozřejmě i mapy, kde se cítíte sebevědomě. Na konci dne jste to vy, kdo musí umět perfektně dobýt jakékoliv položiště a nebo vyhrát jakoukoliv 1vX situaci. Musíte hrát mapy, kde jste nejvíce úspěšní. Ať už je to díky dobrému, přirozenému umístění crosshairu nebo hernímu stylu. Každopádně dobrým pravidlem je vyvarovat se hraní map jako Nuke,Overpass a Inferno. Tyto mapy nemají mimořádně silné CT pozice, které by vám umožnily mít významný vliv ve více oblastech mapy. Místo toho se spoléhá na to, jak je dobrý celý váš tým. Doporučené mapy tak jsou: Cache, Mirage a Cobblestone. Cache a Mirage mají obě velmi silné CT rotátor pozice a také hodně otevřeného prostoru pro entry fraggery za T. Cobblestone se nachází v unikátní pozici, kdy talentovaný CT hráč dokáže držet jeden z bombsitů o samotě. Tohle je vzácnost, které by se mělo určitě využít.

 

3. Neustále se snažte mít vliv (impakt) za T stranu

Váš největší impakt musí přijít za T stranu. Musíte být opět schopni dělat cokoliv od supportování po entry fragování. Dobrá znalost one-way smouků, pop flashů a co všechno jde proděrovat, vám opravdu pomůže získat si úvodní výhodu, v kole, ve svůj prospěch. I když se třeba zrovna necítíte svěží, jako obvykle. Toto je také doba, kdy se budou hodit vaše mechanické schopnosti. Ať už vám umožní vyhrát 1v1 souboj, či otevřít bombsite dobrým entry fragem. Zkuste se vyvarovat lurkování, krom příležitostného fejkování, kdy budete třeba rozhazovat fejk, zatímco váš tým půjde na druhý bombsite. Nicméně tohle bych doporučil pouze v připadě, že máte sjednaný respekt v týmu, který jste si vydobyl na začátku, když jste demonstrovali svůj mechanický skill. Jinak je dost možné, že vás spoluhráči nebudou poslouchat. Jednoduše řečeno musíte kopnout do vrtule a přechytračit, či pře-aimovat, opoziční tým.

 

Tady přidávám ještě jedno video, tentokrát o tom, jak mít impakt za T, i když vám to zrovna dneska nepadá.

 

Závěrem - hraní SoloQ je stresová a těžká záležitost, často zavislá na vašem výkonu. Musíte být schopni udržet konstantně vysokou úroveň jak aimem, tak chytrými rozhodnutími a to kolo za kolem. Solo se hraje uplně jinak než ta týmová hra, na kterou jste zvyklí a jednoduše zde nemáte možnost plně se spolehnout na svoje spoluhráče. Pokud můžete jít hrát se svým zkušeným kamarádem a nebo dvěma, tak to určitě udělá vyhrávání jednodušší, ale někdy se prohře holt nevyhnete.

 

 

 

 

odstavec2