DE_INFERNO: granátová příručka #2: B site

Jak jsme slibovali, po Áčkových granátech přichází na řadu i Béčkový bombsite. Inferno není moc velkou mapou a dobrý granát nebo dva zde můžou hodně často rozhodnout celé kolo. Tak doufám, že vám vyhrají spoustu kol a rank-up se stane skutečností :).

 

Smouky za T

Jedním z nejdůležitějších smouků co se útoku na B týče, je určitě smouk na CT start. Jako teroristé máte zjednodušený útok na bombsite a o CT, kde se většinou nachází 1-2 hráči, se moc starat nemusíte. K hození tohoto smouku je dobré mít kontrolu nad banánem, jinak riskujete, že vás při házení smouku pushne a zabije CT. 

Smoke hodíte jednoduše od dřev co jsou na banánu, otočte se směrem k barelům (kde dříve bývalo auto) a crosshair dejte na pravý roh lešení jak je vidět na obrázku 2. Pak už jen stačí zvednout crosshair nahoru na první drát a hodit.

image1499943610

 

Když máte odsmoukované CT, tak je důležitý další smoke na cívky. Oba smouky spolu dokonale spolupracují a dokáží vám pokrýt nepříjemné úhly

Smoke se hází ze stejného místa jako CT smoke, takže z vršku dřev zamíříme na špičku zábradlí a jednoduše hodíte.

infernoBsmouk2

 

Molotovy za T stranu

Na malé mapě, kde se hodně nebezpečných rohů a poziček dá vypálit molotovem, se tomuto zápalnému granátu dá připsat stejně duležitá role jako smoke granátu.

Pro následující molotovy je duležité mít banán pod kontrolou (auto + sandbagy). 

První molotov se bude házet z rohu mezi zdí a barely na top banánu, kde bývalo dříve auto. Jak jste namačkaní v rohu, tak jednoduše zvednete crosshair nahoru na střešní tašky a následně ho chcete umístit na spodní stranu střešní tašky. Ta se nachází nahoře vlevo od trámu, který trčí z podstřechy. Teď už jen hodit přes jumpthrow a molotov vypálí první bednu na B plantu.

infernoBmolotov01

 

Druhý molotov vyžaduje také kontrolu nad banánem a bude se házet z rohu mezi barelem a deskou co jsou teď místo auta. Crosshair zaměříme mezi dvě tašky na střeše jak je na obrázku 2, a pak už jen jednodušše hodíme přes jumpthrow. Jak vidíte, tak tohle je ideální molotov na vypalování nejpoužívanější pozice na bombsitu.

infernoMOLOTOVB

 

 

Flashe za T stranu

Tento první flash vám umožní za T stranu hned na začátku kola pushnout banán a dát si souboj s flashnutými CT, kteří by hráli banán aktivně nablízko. Jednoduše když naběhnete na začátek banánu, tak hodíte za běhu flash přes střechu baráku, jak ukazuje obrázek 2. Dejte si pozor ať házíte flash mezi střechu a dráty, jak je vidět na obrázku. Tento flash je výbornou pomůckou pokud chcete rushovat banán.

infernoBflash1

 

Pokud máte banán pod kontrolou, tak je zde parádní a jednoduchý flash, který oslepí hráče na standardních pozicích v plantu. Následně vaši spoluhráči mohou vyběhnout na bombsite a mít výhodu proti oslepeným protivníkům.

Flash se hází od rohu kde na banánu stojí nová zídka. Z rohu se otočíte směrem na CT start a na střeše najdete střed antény (viz. obrázek 2). Poté popojedete crosshairem do výšky komínu co je vpravo a jednoduše flash hodíte.

 

CT smouky

Smouky na B jsou za CT využity na oddálení executu a nebo výběhu Teroristů na Béčkový site. Určitě je využijeme v boji o kontrolu banánu (deep smoke + car smoke). 

První si tady ukážeme smoke z plantu k autu (barelům). Je potřeba si dát pozor, aby nebyl Terorista vypushovaný u sandbagu nablízko. Smoke se hází od modrých barelů, co jsou u první bedny.  Zasekneme se mezi barely a rantlík co lemuje bombsite. Crosshair dáme na prostředek pravého okna jak končí vršek žaluzií (viz obrázek 2), pak už jen hodíme smoke, který se odrazí až mezi zeď a barely na banán. Za smoukem se nachází díra, která jde peeknout zpoza barelů a agresivnímu hráči tak umožní pohled na banán, kde si může připsat pár fragů.

infernoBsmoukerCT1

 

Druhým smokem bude k odsmoukování banánu od T midu. Profíci tento smoke často využívají k dobýjení banánu a hází jim ho většinou třetí hráč, který ihned po hození smoku rotuje zpět na A.

K hození tohoto smouku pujdete zády ke zdi, která je na obrázku 1, poté si na obrázku 2 všimněte, jak je nalajnovaný konec střechy a roh zdi. Jakmile máte dobře nalajnováno, tak dáte crosshair mezi dveře a okno viz obrázek 3, a pak už jen přes jumpthrow smoke hodíte.

infernoDeepSmoke

 

CT Flashe

Tento první flash na B se vám bude hodit pokud jsou už Teroristé vypushovaní u sandbagů. Pro tento flash se musíte nacházet mezi první a druhou bednou na B situ. Jednoduše stojíte zády k první bedně a koukáte na třetí nýt, jak je ukázáno na obrázku. Pak už jen flash hodíte a on vám přeletí přes hlavu a flashne hráče spotující od sandbagů na cívky a CT start.

 

Určitě je důležité myslet i na retake Béčkového položiště. Jednoduhý způsob jak si oflashovat hráče, kteří kryjou zahrádku a cívky, je tento flash z ruin. Pujdete zády ke sloupu na prvním obrázku a namíříte na vršek tyče (viz obrázek 2) a flash hodíte.

 

Tímto jsme uzavřeli druhou část granátu pro mapu Inferno a doufám, že některý z těchto granátů využijete a pomůže vám výhrat nejeden matchmaking :). Pokud máte dotazy ohledně další mapy a nebo byste snad chtěli vidět více granátů na inferno, tak neváhejte a pište do komentářů.

 

 

 

 

odstavec2