DE_INFERNO: granátová příručka #1: A site

Na malé mapě, jakou de_inferno určitě je, jsou granáty hodně důležitým aspektem, který vám zajistí výhodu jak při bránění, tak i dobíjení. Áčkový bombsite nabízí spoustu míst, kde se dají granáty dobře využít jak za CT, tak i za T. Všechny granáty do jednoho článku nacpat určitě nemůžeme, spíše doufáme, že vás článek nakopne k hledání dalších granátů. Tady se mrkneme na pár granátů na Áčku a v příštím díle očekávejte granáty z okolí Béčkového bombsitu.

 

 Smoky za T stranu

Když provádíte útok ze středu (mid) na Áčko, tak budete nejdřív potřebovat umět odsmokovat long (Arch). Ten hodíte jednoduše, když se postavíte doprostřed červených dveří, jak je ukázáno na obrázku. Pak se otočíte a zamíříte na levý střešní květináč. Ujistěte se, že míříte na levý roh tohoto květináče a poté přetáhněte crosshair směrem nahoru až do stejné linie, jako je kostelní věžička. Poté jednoduše smoke hodíte a zablokujete tak přístup CT hráčům hrající na této pozici. Určitě ale nezapomínejte na to, že tento smoke je poněkud hluboký a CT tak může stát před ním na blízko.

infernoguideA1

 

Tento další smoke je také velmi užitečný a používá se ve spojení s výše zmíněným smokem na long (arch). Umožní vám odsmokovat Pit, asi nejběžnější CT pozice, odkud můžou hráči bránit áčkový barák spolu s áčkovým shortem. K hození tohoto smoku stačí jít do stejné oblasti jako u Arch smoku, tedy na druhý střed (second mid). Vedle červených a dvou následujících oken je černý okap. Stoupněte si před zmíněný okap a otočte se doleva. Nahoře uvidíte balkónový květináč a crosshair dáte do jeho spodního levého růžku. Pak už stačí jen smoke hodit a ten vám hráče v pitu odsmokuje.

infernoguideA2

 

Pokud má váš tým v plánu projít přes long (arch), tak si budete muset odsmokovat krátkou (short). Opět budeme smoke házet ze second midu (druhý mid), kde si jednoduše stoupneme do rohu budovy na obrázku. Natočíme se doprava a dáme crosshair na pravý horní roh bílého ručníku. Pak už stačí jen smouk hodit a ten se odrazí od budovy a dopadne na pravou stranu midu, kde odsmokuje přístřešek a boiler. Smoke využijete kdykoliv budete chtít zaútočit na Ačko přes long (arch) a nebo pokud máte v plánu dostat se na CT start a splitnout Béčkový bombsite.

infernoguideA3

 

Tento poslední smoke za T stranu vám umožní odsmokovat Ačkový bombsite a dá vám lepší přístupnost na shortu. Otevíra se i možnost plantovat do tohoto smoku, ale je potřeba si předtím vyčistit barák a Pit. Smoke se připravuje u záhonu s růžemi pod prádlem, odkud jsme házeli předchozí smoke. Crosshair si dáme do roviny se schodkem, co se nachází před hnědými dveřmi. Otočíme se a dáme crosshair na dřevěný panel na střeše budovy a opatrně jej posuneme směrem vzhůru až do výšky střešní antény. Následně hodíme smoke, který sjede po střeše až do Áčkového bombsitu.

infernoguideA4

 

 Molotovy za T stranu

První molotov vám umožní vypálit prostor pod střechou na shortu. Jednodše jdětě nahoru k CT středu (mid), tak jak vidíte na obrázku 1. Nalajnujete okraj boileru s rohovým sloupem a crosshair dáte na spodek dřevěného střešního prkna (viz obrázek 3). Pak už stačí jen udělat walkem kruček dopředu a hodit molotov. Ten se odrazí od stěny a dopadne pod stříšku, odkud vyžene případné bránící CT.

infernoguideA5

 

Další molotov, který vám pomůže dostat se na Áčkový site, poletí na balkón. Ten donutí CT buď zalézt do baráku a nebo je vytlačí do otevřené pozice v pitu, což má za následek, že se na něj bude jednodušeji střílet. Poté, co si vyčistíte short, si stoupnete do růžku vedle boileru. Otočíte se směrem k balkónu a crosshair dáte na vršek okénka, co je napravo od balkónu, a pak jej přetáhnete doleva na vršek větví (viz obrázek 3). Teď už stačí jen molotov hodit.

infernoguideA6

 

Mid pop-flash za T

Oslepující granáty jsou také velice důležité, když chcete vyběhnout z poza rohu a tlačit se na bombsite, tak vám k tomu většinou stačí 1-2 dobře mířené flashe. Navíc, pokud jsou použity ve spojení se smoky a molotovy, tak můžou být ještě učinější.

Tento flash může být například použit v kombinaci se smokem na longu (arch). Postavte se na spodní mid, za barely a podívejte se směrem na horní mid. Crosshair jednoduše umístíte pod midovou střechu a flash hodíte. Tento flash bouchne uprostřed midu a oslepí obě strany. Je ale potřeba, aby se vaši spoluhráči otočili zády, jinak je tento flash také oslepí. Jediné, co vaši spoluhráči musí udělat je počkat na top midu a jak flash bouchne můžou vyběhnout a pokusit se zabít oslepené CT. Tento flash se dá i výborně využít, když mají CT zasmokovaný mid.

infernoflash1infernoflash2

 

CT smoky

Smoky za CT jsou velice situační. Hodně zaleží na tom, jak proti vám hraje oponent svoji T stranu. Jestli třeba chodí často pomalý default a postupně si ukrajuje map kontrol, tak určitě můžete granatý podržet delší dobu a nebo si můžete dovolit i využít smoke na alternativním místě než defaultně na odsmokování midu nebo banánu.

Tento smoke využijete spíš u dobíjení Áčka a smokne vám východ z baráku (včetně balkónu). Na longu (arch) si stoupnete ke zdi vedle okénka (viz obrázek 1+2), otočíte se a crosshair umístíte na elektrický drát, který vychází ze střechy. Pak už jen stačí smoke hodit. Odsmokujete tak jednu z oblibených T pozic, kde se dobře kryje bomba, ještě navíc vám tento smoke umožňuje více času a prostoru na zkontrolování ostatních pozic než se vydáte defusovat bombu.

 

Další smoke, který je extrémě dobrý, když rotujete na Áčko dobíjet bombsite je ten, co odsmokuje Pit. Opět se háže z longu u CT spawnu. Stoupnete si do rohu naproti paletám (viz obrázek 1+2) a crosshair dáte na špičku střechy, vedle komínu, a pak už jen hodíte. Pokud tento smoke použijete spolu se smokem na barák, tak dobíjení Áčka podstatně zjednodušíte. Tyto smoky jdou určitě využít i za T stranu pokud splitujete Ačko. Odsmokovaný Pit a barák většinou znamená peklo pro bránící CT.

 

CT molotov do Pitu

Molotovy, stejně jako smoky a flashe, hrají důležitou roli při dobíjení bombsitu. Jeden z takových molotovů, co donutí hráče vylézt z dobře zakempené pozice, je tento molotov do Pitu. Nejprve půjdete opět na long, kde najdete poštovní schránku, od které se molotov hází. Zde dejte pozor, abyste si předtím zkontrolovali knihovnu a hřbtov a měli tak prostor hodit molotov, aniž by vás mohl oponent zabít. Crosshair dáte nad odtokovou trubku (viz obrázek 3), uděláte par kroků dopředu a molotov hodíte. Ten dopadne do Pitu a vypálí tak oponenta a dá spoluhráči na shortu více prostoru k manévrování.

 

CT flashe

Tento první flash vám dovolí oslepit protivníky, kteří pushují a nebo se nachází na midu. Jednoduše se na midu postavíte před zelenou schránku, která je vedle boileru. Otočíte se doleva a crosshair umístíte na zeď (viz obrázek 3) a pak už jen uděláte jeden krok vpřed a flash hodíte. Ten přeletí nad vaší hlavou a bouchne na top midu, kde oflashuje všechny hráče koukající jeho směrem.

infernoFlashCT1infernoFlashCT2infernoFlashCT3

 

Když hrajete z Pitu, tak vás může snadno zaplavit skupina T, kteří se rozhodli spolu pushnout short s cílem vás vyměnit za jednoho z nich. Tento flash by vám měl umožnit oslepit hráče pushující short a je speciálně efektivní pokud máte tu informaci, že na vás na shortu čeká více jak jeden protivník. Hráč v Pitu nawalkuje zády ke zdi, než se objeví vršek bílých dveří na balkóně. Crosshair umístíme na vrchní, levý roh těchto dveří a pak už jen hodíme. Je velice důležíté chvíli počkat než flash vybouchne a oslepí protivníky.

infernoFlashCT4infernoFlashCT5infernoFlashCT6

 

Pokud jste fanouškem agresivní hry v Áčkovém baráku, tak zkuste tento flash, když budete zase někdy pushovat. Jděte do rohu ke dveřím, které jsou nad schody v baráku. Otočte se směrem k boileru a crosshair dejte na konec první stěny a flash hoďte. Ten se odrazí od zdi a spadne pod schody. Teroristé bránící CT push budou oslepeni a vy budete moci získat výhodu pro váš tým.

infernoFlashCT7infernoFlashCT8infernoFlashCT9

 

To je pro dnešek všechno. Trénujte granáty, protože aim není všechno :)

 

 

 

odstavec2