5 důvodů proč mouz vyhráli ESG Tour Mykonos 2017

Mousesports se podařilo zvítězit na první zastávce ESG Tour. Z řeckého městečka Mykonos si, kromě trofeje a skvělých vzpomínek, odváží také $117,500. Každý správný český, či slovenský fanoušek v tento výsledek sice doufal, ale kdo by si na to vsadil? Myslím, že málokdo. Pojďme udělat malou rekapitulaci největších důvodů, proč mouz došli až k samotnému vítězství.

 

1) oskar

Ne asi. 26-letý rodák z Klášterce ušel v profi hraní dlouhou cestu za krátkou dobu. Od HR, přes lavičku až k titulu ESG Tour a MVP celého turnaje. A to zcela zaslouženě.

Je to 11 měsíců od doby, kdy se oskar posadil na lavičku. Tehdy se v dlouhém vyjádření také zmínil: "Furt mám čas a všem dokážu, že jsem top tier hráč, a že dokážu bejt profesionální". I tak měl každý zkušenější hráč důvod myslet si, že jeho kariéra právě skončila. O to víc vše potěšila zpráva, že se elitní sniper vrací do sestavy. Na lavičce tak strávil cca 4 měsíce.

Druhou část oskarova vyjádření potvrdil samotný CEO týmu mousesports, který vyjádřil potěšení, že se Tomáš vrací a že na něj zapůsobil obrovskou chutí po vítězství. A teď sám oskar ukázal, že je i TOP tier hráč.

Oskar měl nejlepší statistiky ESG Tour Mykonos. Celkem 302 fragů. Průměr 23,2 fragů na zápas!
oskar_hltv

Bylo vidět, jak moc si věří a ví, že hraje TOP hru. Pokud hraje takto, s jeho reflexem a citem pro hru, je těžké ho zastavit. To na vlastní kůži poznali hlavně Virtus.pro na de_train (oskar měl ve 30-ti kolech 37 fragů!) a Team Liquid v poslední mapě Grand Finále (de_nuke), kde oskar předal AWP ChrisJ a o zkázu Team Liquid se postarala jeho parádní práce s AK, okořeněná slušnou porcí hlav z UMP (30 fragů a 6 smrtí ve 20 kolech!!!). No radost pohledět.

 

2) TRAIN

To, že na mapě train porazili Heroic ještě nic neznamená, ale aby si proti mouz vylámali zuby i Gambit, Team Liquid, ale hlavně Virtus.pro, kteří na trainu dominují? To už něco znamená! Zvlášť skvěle najetá T strana, kde myšáci vůbec nešetřili agresivitou a soupeři moc nevěděli, jak evropský mix, rozjetý jak vlak, zastavit.

 

3) suNny

23-letá posila z Finska hraje perfektně. Miikka se toho vůbec nebojí. Agresivní hrou rozkládal týmům obranu a díky tomu měl oskar hodně šancí potrestat jakoukoliv chybu. Občas bylo vidět, že trošku pokulhává komunikace, ale až se tahle teprve měsíc stará lineup sehraje, měli bychom ji vidět pravidelně hrát tier 1 turnaje.

 

4)  Taktiky mixnuté s FPL stylem

I přestože FPL styl je to poslední, co by profesionální tým chtěl hrát, nemohl jsem si nevšimnout často zmatených YOLO akcí ze strany evropského mixu. Ale vypusťte FPL hvězdy - ropze, oskara a na stejné vlně naladěného suNnyho proti pozičně vypilovaným týmům jako Virtus.pro a sami uvidíte ten mazec. Chudák STYKO měl dost co dělat, aby se v tomhle tempu a stylu hry našel. Nicméně ve finále konečně ožil a svůj tým mnohokrát podržel. V boji o titul byli mousesports zkrátka lepší než Team Liquid, tak si nakonec i mohli dovolit zbytečně prohrát 4. mapu mirage.

 

5) ŠTĚSTÍ

Nevím, jak se podařilo Team Liquid porazit silné SK Gaming, ale na tom už teď nezáleží. Nerad bych oskarovu partu podceňoval, ale mám strach, že by na bo5 Grand Finále proti SK nestačili.

 

A jaký je váš názor? Nesouhlasíte s něčím? Napište do komentářu ;)

 

 

 

 

 

 

odstavec3

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Zásady používání souborů cookies. Nepřehlédněte také naše obchodní podmínky a podmínky ochrany osobních údajů.