Jak vznikly přezdívky CS:GO hvězd

Ve videohrách je přezdívka něco jako vaše druhé jméno. Měli byste si tedy vybrat svojí přezdívku opatrně, a o to opatrnější musíte být, když jste profesionální hráč a víte, že vaše přezdívka bude vykřikována komentátory, zpívaná fanoušky a tisknuta na dresy. Za každou přezdívkou je také příběh či osobní anekdota, od obvyklých: "Nemám moc fantazie, tak jsem zkrátka použil své jméno", až po ulítlé odkazy na televizní pořady který už si nikdo nepamatuje. Zde je malý přehled mnoha přezdívek profesionálních hráčů, které dnes vídáme ve světě Counter-Striku.

 

Klasika: využití vlastního jména

Rychle zmíníme ty nejzákladnější jenž použili křestní jméno: SE Dennis "dennis" Edman, US Tarik "tarik" Celik; pak tu jsou ti, kteří využili svého příjmení jako třeba SE Adam "friberg" Friberg a nebo DK Markus "Kjaerbye" Kjaerbye; někteří svoje jména smíchali dohromady jako FR Kenny "kennyS" Schrub a NL Chris "chrisJ" de Jong; a nebo třeba ti co použili svoje iniciály, jako SE Jesper "JW" Wecksell nebo DK Mathias "MSL" Sommer Lauridsen.

Někteří jednoduše zkrátili, změnili a nebo si pohráli se zněním jejich jména a příjmení: BR Fernando "fer" Alvarenga odstranil některá písmena, US Ethan "nathE" Arnold své jméno napsal pozpátku a SK Martin "STYKO" Styk si jedno písmenko přidal. BR Epitácio "TACO" de Melo využil toho jak mu jeho babička říkávala, neboť Taco je zkrácená forma jeho skutečného jména. Někteří šli jinou cestou, jako US Timothy "autimatic" Ta, který smíchal slovo "automatic" se svým jménem "Tim".

Je opravdu snadné odhadnout odkud tyto přezdívky pocházejí. Pro jiné, je jejich původ již dobře znám: FR Richard "shox" Papillon si vybral svoji přezdívku podle modelu bot Nike, které měl tou dobou v oblibě, zatímco FR Cédric "RpK" Guipouy se pojmenoval podle modelu kalašnikova (Ruchnoy Pulemyot Kalashnikova) a velká/malá písmenka si vybral podle bývalého CS:S hráče, Alexandre "RpC" Bombar, kterého obdivoval. US Jordan "n0thing" Gilbert přišel ke své přezdívce díky tomu, že dokázal na serveru zabíjet protihráče přes smouky a zdi jakoby mezi ním a nepřítelem "nic" nebylo (nothing přeloženo do češtiny znamená "nic").

Jordan "n0thing" Gilbert demonstruje jak mu "nic" nebrání v zabíjení svých nepřátel

 

Inspirace je všude okolo nás..

Ale ve většině případech je opravdu těžké odhadnout jak byla přezdívka vytvořena, proto je potřeba si vyslechnout hráčův osobní příběh. Někteří přiznali, že se nechali inspirovat přezdívkou svého staršího bratra či přítele: DK Petr "dupreeh" Rasmussen si vzal přezdívku 'dupree' od svého bratra a přidal na konec písmeno H. Stejně tak udělal i SE Richard "Xizt" Landström, který viděl kamaráda svého bratra s přezdívkou "xiZ", k tomu si pak už jen přidal písmeno T a bylo hotovo. Přezdívka oblíbeného SE Christophera "GeT_RiGhT" Alesunda byla vybrána jeho starším bratrem, malý Christopher se ptal jakou si má zvolit přezdívku, když se podíval na obrazovku a uviděl slovo "Getright", což je jméno programu na stahování. US Jacob "FugLy" medina si vypůjčil otcovu přezdívku z jiné hry.

Mnozí našli svojí inspiraci ve filmech nebo televizních pořadech. US Jake "Stewie2k" Yip hrával se skupinou přátel a každý z nich si musel dát přezdívku podle postavičky z animovaného seriálu Family Guy (Griffinovi). Jake si vybral "Stewie" a později přidal na konec "2k" aby se odlišil od jiných hráčů. Mezitím hráč SE William "draken" Sundin chtěl naštvat svoje protivníky tím, že příjal identitu nenáviděného charakteru, a tak zvolil Draca Malefoye ze ságy o Harry Potterovi. Později se Draco změnil na "draken", což ve švédštině znamená Drak.

UA Ioann "Edward" Sukhariev je přímým odkazem na film Střihoruký Edward, zatímco US Spencer "Hiko" Martin si vybral svoji přezdívku podle postavy z japonského anime Rurouni Kenshin. US Sam "DaZeD" Marine je poctou jeho oblíbeného filmu Dazed and Confused (Omámený a Zmatený). Skoro stejně je na tom náš CZ Tomáš "oskar" Šťastný, který si vypůjčil jméno svého oblíbeného charakteru z pořadu Létající Čestmír. Posledním filmovým nadšencem je UA Vladyslav "bondik" Nechyporchuk, který nalezl inspiraci v nejslavnějším tajném agentovi: James Bond.

Counter-Strike však vždy není jediná hra, kterou tito borci hrají, někteří tedy původ své přezdívky mají ze svých minulých zájmů. SE "f0rest" Lindberg získal své jméno z mnoha lesů jenž byly rozptýlené ve hře Warcraft 3, jenž byla hra které trávil mnoho hodin.US Tyler "Skadoodle" Latham hrával Battlefield Vietnam a zde si také vybral svojí přezdívku. BR Gabriel "FalleN" Toledo hrával se svým bratrem karetní hru Magic The Gathering a jméno si vybral podle oblíbené karty s názvem "Fallen Angel".

Někdy dokonce i podmínky a prostředí mohou hrát roli ve výběru přezdíky. FR Édouard "SmithZz" Dubourdeaux si náhodně vybral jméno Smith a Zz na konec přidal až den poté když hrál v polospánku. FR Kévin "Ex6TenZ" Droolans zaujal šarm španělských hráček z týmu x6tence a tak přišel ke své přezdívce on.

Někdy je to jen čistý obdiv ke sportovci: BR Joao "felps" Vasconcellos je příkladem velikého fanouška Amerického medailisty Michaela Phelpse. Ať už je to jakkoliv překvapivé, tak SE Mikail "Maikelele" Bill je odkaz na bývalého fotbalisty Clauda Makeleleho, který v té době hrál za, ve Švédsku velice oblíbený tým, Chelsea. Jednoduše tak promíchal svoje jméno se jménem francouzkého fotbalisty. Legendární SE Emil "HeatoN" Christensen získal nápad na svou přezdívku ze značky svého hokejového vybavení, což byl sport, který měl velmi rád když byl mladý.

Pokud se vám nedostává inspirace, tak proč vše nenechat náhodě? Tak to udělali DK Andreas "Xyp9x" Højsleth a FR Vincent "EMSTQD" Cervoni (který si později v kariéře zvolil přezdívku "Happy", protože se mu líbilo to slovo). Kluci prostě náhodně začali bušit do klávesnice a výsledkem pak byly jejich přezdívky, které se rozhodli ponechat. US Daniel "roca" Gustaferri získal jméno "acorn" náhodným generátorem přezdívek, později však přeházel písmenka a jedno se rozhodl odstranit uplně.

Někdy se může jednat o pocty zesnulým. CA Keith "NAF-FLY" Markovic si původně říkal NAF a pravidelně hrával se svým přítelem BRUNDLE-FLY. Bohužel jeho přítel zemřel a od toho dne si NAF přidal ke své přezdívce příponu FLY. US Ronnie "ryx" Bylicki obdivoval Antonia "cyx" Daniloski jenž byl německým hráčem týmu mousesports, který zemřel při autonehodě cestou na letiště, odkud měl odletět na turnaj. Jednoduše nahradil C v přezdívce "cyx" za R, které bylo jeho prvním písmenem ve jméně a tuhle přezdívku má od té doby.

Výsledek obrázku pro CSGO HAPPY envyus titan

 Jedna přezdívka pro Counter-Strike:Source (EMSTQD) a druhá pro CS:GO (Happy)

 

Nepravděpodobné příběhy

A jsou tu i ostatní, nezařaditelné příběhy. SE Jonathan "Devilwalk" Lundberg si vzal přesný opak jména jedné švédské političky. Ze jména Gudrun Schyman (GodRun SkyMan) vytvořil naprostý protějšek: Devilwalk Groundwoman. Později se však rozhodl ponechat si pouze první čast a tak vznikl Devilwalk.

SE Joakim "disco doplan" Gidetun byl velkým fanouškem dolanského meméčka, který si trochu přizpůsobil a vznikla tak jeho přezdívka. US Jonathan "EliGE" Jablonowski byl zrovna v hodině španělštiny, když získal nápad na svojí přezdívku. Vzpomněl si na hráče StarCraftu, "SeleCT", kterého měl velmi rád a přeložil si anglické slovíčko "select" do španělštiny a vylezlo mu "elige". Stejně na tom byl i SE Jacob "pyth" Mourujärvi, když ve třídě slyšel o Pythagorově větě v matematice.

Portugal Ricardo "fox" Pacheco jezdil pravidelně na motorce se svým otcem a nosil přilbu značky Fox. Předchozí přezdívka CA Michaela "shroud" Grzesieka bylo slovo "Eclipse", a když se rozhodl pro změnu, tak se podíval s přáteli do slovníku na synonyma slova Eclipse a hlasování o jeho novou přezdívku nakonec vyhrálo slovo Shroud.

A jaký příběh se skrývá za vaší přezdívkou?

 

 

 

 

 

odstavec2

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Podmínky ochrany osobních údajů.