Ohlédnutí za ROG COOL Finals (You FEST)

Samotné hodnocení festivalu You FEST s prominutím přeskočím, protože neskrývám, že mě hromady malých nadšených dětí a vůbec yůtůberů moc neberou.

Zkusím to vzít stručněji, nerad bych to moc natahoval a už vůbec ne někoho unudil. Tentokrát lépe vybraný prostor mi k akci seděl daleko více než opravdu prázdný a nudný Prima COOL Day pořádaný v malé sportovní hale v areálu holešovického výstaviště letos v dubnu. Takhle jsme, díky hromadám dětí (převážně fanynkám youtuberů), měli možnost si (ne)užít atmosféru nefalšované davovky ;)

22136924_10155274921369398_9101559953219710455_oFoto: Playzone

Stánky všerůzných firem docela fajn. Teda měl bych asi hodně co vytknout. Bannery divně umístěné, produkty to samé atp. ale ok. Nějak mě to neoslnilo, ale je pravda, že jsem měl hodně práce s tím hlídat si kam šlapu. Nerad bych nešťastnou náhodou zakopl o nějakého špunta. Tu a tam se jich pár motalo, ruce počmárané fixama a rtěnkou, pravděpodobně od jejich oblíbených yůtůberek. A opravdu nerad bych klučinům pokazil, bohužel, asi ten nejlepší zážitek v životě.

 

ROG COOL Finals

Co jsem si hned musel všimnout , byla hromada playzone týpků. Pokud někdy jezdíte metrem načerno přes Můstek a máte opravdu špatný den, potkáte mrak revizorů.  Tak ho vynásobte dvěma a máte počet pánů s playzone trikem. Pokud budu koukat jen na samotné finále, akci zvládli dobře. Mile mě překvapilo, že si Universe vesele zapojovali věci na stage víc jak hodinu před oficiálním startem. To z mého pohledu, pohledu hráče, bylo opravdu milé. Snad i díky tomu byl delay, i přes drobné technické problémy, pouze 16 minut. Což je krásný čas, během kterého aspoň komentátoři hezky rozehřejí všechny vášnivé fanoušky, ale také i hejtry, kteří i přes krásné počasí zvolili šířit nefalšovanou zlobu z jejich neuklizených pokojíčků.

22181334_10155274921274398_6660647379335535848_oFoto: Playzone

 

Team Universe vs. eSuba

OK eXtatus to nějak nedali, stane se. Občas se to hodí, vrátit se nohama na zem. A jelikož Universe i eSuba, v boji o finále, porazili eXtatus - oba si tak finále zasloužili.

Upřímně jsem se bál, že finálový souboj skončí 2:0 pro eSubu, ale nečekal jsem, že budou mladíci z Universe až takhle bojovat. Nejvíce jsem to přál, tomu nejmladšímu - KETUBORovi. Tento teenager je opravdu borec a obrovský sympaťák. Přestože individuálním výkonem zaostával, nemůžete mu upřít obrovské srdíčko a jeho pozitivní vliv na zbytek týmu. 

22137220_10155274918819398_3189501609029028554_oVítězové - eSuba.       Foto: Playzone

První mapa byl souboj jako blázen. eSuba jen tak tak držela tempo. Kdyby fredi hrál to, co umí, asi by se neprodlužovalo tolikrát. Ten však hrál často až moc agresivně, až mi občas přišlo, že se vsadil o hubba bubba zvýkačky či co. Na druhé straně skvěle hrající lucasp a Levi trestali chyby eSubáků, co jim síly stačily. Universe do toho dali srdíčko a sympaťák za jejich zády - Rosy - hecoval, chválil svoje hráče, co to šlo, ale bohužel to nestačilo. Modrou krev podržel hlavně nováček v jejich řadách - Pechyn a samozřejmě zkušený, nehrající kapitán a coach v jedné osobě - benq1. Správně načasované pauzy a nutná změna tempa hry udržela nejistou eSubu v boji o první mapu - mirage.

A i když atmosféra v hale byla sušší, CSko to bylo super. Výsledek 28:25, pro eSubu na první mapě, mluví za vše. Jejich nová lineup ukázala, že s nimi musíme počítat, a i přestože eSuba vyhrála, pro mě jsou vítězové oba finálové celky!

22137166_10155274920419398_7913161430564485207_oDruzí vítězové!        Foto: Playzone 

 

Na závěr krátké rozhovory se zástupci obou finalistů - kapitánem a koučem týmu eSuba - benq1m a manažerem a koučem Team Universe - Rosym.

Čau Tome, gratuluju k výhře na ROG COOL Finals. Na první mapě jste se dost zapotili. Čekali jste tak tvrdý boj?

benq1: "Ahoj, ďakujeme, no popravde sme nečakali až taký odpor, ale chalani z Team Universe zahrali naozaj dobre a nezľakli sa hrania na stage, za čo im patrí rešpekt."

 

Co myslíš že nakonec rozhodlo ve váš prospěch?

benq1: "Myslím, že rozhodli naše skúsenosti a trpezlivosť, ktorou sme sa prezentovali. Ja som sa snažil chalanov správne usmerniť a oni na druhej strane potom predvádzali dobré individuálne výkony."

 

Díky moc, poslední otázka: Jak by si zhodnotil organizaci celé akce? Bylo vše v pohodě?

benq1: "Organizácia celej ligy a aj samotného finále prebehla úplne bez problémov, takže všetko bolo v najväčšom poriadku."

 

 

 

Ahoj Rosy, po tvrdém a vyrovnaném boji jste bohužel podlehli eSubě. Jak jsi spokojený s výkonem svého týmu?

Rosy: "S naším výkonem jsem nadmíru spokojený.. Předvedli jsme velmi vyrovnané a napínavé zápasy, rozhodně si nemyslím, že bychom kluky z eSuby nemohli porazit."

Jak ses jako manažer svého týmu ocitl v roli coache? Šlo jen o hecování nebo si KETUBOROVI "kecal" do velení? ????

Rosy: "Miškovi do jeho práce (kterou společně s eLiVem odvádí parádně) moc kecat nechci, spíš se snažím hráčům psychicky pomoct, a tak je hecuju k těm nejlepším výkonům! ????????"

Tak to se ti i povedlo, za výkon svého týmu se určitě nemusíš stydět ???? Uvidíme vás i na Y Games(MSR)? Jaké máte ambice?

Rosy: "Ano, uvidíte! Naši hráči se kvůli touze ukořistit přední příčky připravují již dnešním dnem. Pro MSR máme velké ambice!"

 

 

 

 

odstavec1

 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Podmínky ochrany osobních údajů.