Rozhovor se Stewie2k

Poté, co 5752 Cloud9 nestačili na to zajistit legendární status tím, že nedosáhli na Top 8 v polském Krakově, přišlo mnoho změn. Jordan 'n0thing' Gilbert a Michael 'shroud' Grzesiek byli přesunuti na lavičku a v aktivní sestavě je nahradil Will 'RUSH' Wierzba a Tarik 'tarik' Celik. 

Čerstvě, po semifinálové prohře proti North na Montrealském DreamHacku, promluvil Jake 'Stewie2k' Yip o výkonech Cloud9 na tomto turnaji, o tom jak tarik pokročil jako in-game leader a také o jejich přípravě na ESL One New York.

Cloud9 měli v Montrealu těžkosti proti North. Byl jsi zklamaný, že jste nešli proti Dánům na třetí mapu? Pokud byste se dostali na Inferno, což byla třetí mapa, myslíte, že by výsledek zápasu byl jiný?

Já osobně jsem se cítil hodně sebevědomě na této akci. Každopádně stále jsme poměrně nový tým, takže bojujeme s novým herním stylem a tarikovo leadování taky potřebuje čas, který jsme mu zatím nebyli schopni dát. Takže hodně často se stane, že si nerozumíme a CT nám dělají potíže. Když nám to jde, tak tehdy se staneme opravdu obávaným protivníkem, ale právě teď se spíš snažíme najít náš vlastní herní styl.

Máte nějaké poznatky, konkrétně z DreamHacku Montreal ?

Na tomto turnaji jsem cítil, že bychom se měli dostat až do finále, ale vzhledem k tomu, že se tak nestalo, tak je nám jasné, kolik práce nás ještě čeká. ESL One New York se blíží a my budeme mít jen pár dní na přípravu, takže se snažíme využít náš čas co nejlépe. Víme, že máme ještě hodně co dohánět a náš map pool je právě teď opravdu slabý.

Jak byl ovlivněn tvůj styl hry, co se týče nedávné změny v týmu? Cítíš se být méně pod tlakem, když už nejsi in-game leader?

Já osobně jsem vůbec žádný tlak necítil. Vím, že je to jako mít nový tým, vždyť máme dva nové hráče a nového in-game leadera. Je těžké zavést nový systém a s tarikem teď fungujeme na jeho starém systému, takže to bude chtít víc času jak pro něj, tak pro nás. Určitě pociťuji úlevu, že už nemusím řídit hru jako in-game leader a můžu se víc soustředit na svojí vlastní hru. Individuálně sám za sebe vidím zlepšení, ale radši bych viděl kolektivní zlepšení než li individuální.

Chtěl bys radši dělat zase in-game leadera, buď v této sestavě a nebo v nějaké budoucí?

Ve skutečnosti jsem přemýšlel o tom, že bych chtěl být in-game leader pro tento tým, ale máme tak málo času a tolik turnajů před sebou, že by to bylo těžké teď měnit. Způsob jakým já vedu hru je hodně specifický, ale protože máme tolik dobrých hráčů, co dokážou zahrát v podstatě cokoliv, tak jsme se rozhodli, že vyzkoušíme tarika jako in-game leadra v následujících turnajích.

Jak bys popsal tarika jako leadra, ve hře a mimo hru?

Ve hře je velmi dobrý leader, protože má opravdu dobrý přístup a většinou ví, jak má pracovat se spoluhráči. Je opravdu dobrým spoluhráčem jak ve hře, tak i mimo ni. Takový, jaký je ve hře, je i mimo hru, není tu žádná změna povahy či osobnosti. Je opravdu skutečný a nefalšovaný, prostě rozumný a praktický zároveň, a opravdu si myslím, že je pro náš tým dobrý leader.

21147972_1604148316283522_6231843189666349056_n

Vraťme se zpátky k DreamHacku Malmö, který byl prvním LANem vaší nové sestavy, co byly největší poznatky pro váš tým zde?

No, v Malmö jsme si mysleli, že je to spíš test toho, co máme a čeho jsme schopni. A tenkrát jsme toho opravdu moc neměli, ale potom jsme přišli s hodně dobrými vylepšeními hodně věcí na Trainu. To je asi naše nejlepší mapa v této chvíli. Dále nehrajeme na slabiny opozičního týmu, ale spíš se snažíme hrát to, v čem se cítíme silní a myslím, že je to vcelku dobré.

Jaký je tvůj názor na evropskou pětici OpTiC Gaming, která teď soupeří v Severní Americe?

Myslím, že sestava OpTiC Gaming je teď hodně dobrá. Jednak mají hodně zkušeností a dobrých hráčů, co hrají už velmi dlouho, takže vytváření nových strategií a dalších věcí pro ně bude jednodušší a hodně z nich umí hrát svoje pozice na velice dobré úrovni, takže je pro ně jednodušší hrát jako zbrusu nový tým. V budoucnu si myslím, že budou hodně dobrým týmem.

 Co říkáš na stav Counter-Strikové scény v Severní Americe?

Myslím, že stav naší scény se moc nezměnil, protože pokud porovnáme týmy jako Liquid, OpTiC a Cloud9 se zbytkem NA týmů, tak je mezi nimi stále velká skillová mezera. Mezi dobrými a středně dobrými týmy je ten rozdíl hodně podobný, takže si myslím, že Severní Amerika má ještě dlouhou cestu před sebou.

V srpnu jste se vrátili z herní přestávky a nejsme ani v půlce září a už vás čeká třetí LANka v podobě ESL One New York. Jaký je tvůj názor na tak hektický rozvrh?

Myslím, že máme opravdu málo času na přípravu. Což je v pořádku, protože se těchto turnajů opravdu chceme zúčastnit a to pro nás znamená, že musíme najít extra čas z našeho osobního rozvrhu, abychom zapracovali na týmu. A našeho času musíme využít opravdu rozumně - méně času s rodinou a kamarády a více času stráveného u CSka.

Jak hodnotíš Cloud9 mezi ostatními týmy v Severní Americe teď, když se Team Liquid začíná dařit a OpTiC si přivezli Evropské žoldáky?

Těžko říct, náš tým má velký potenciál být tím nejlepším na světě. Ale teď, teď jsme uplně nový tým. Máme nového in-game leadera, který se k nám nedávno připojil, takže je opravdu těžké pro něj velet. Tím pádem si myslím, že potřebujeme víc času, abych dokázal odhadnout jak jsme na tom. Kdybych nás měl ale hodnotit v tuto chvíli, tak si myslím, že nejsme ani v Top 10.

21296886_147895749137248_5345710523612659712_n

 * zdroj www.thescoreesports.com

 

 

 

 

 

odstavec2

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Podmínky ochrany osobních údajů.