Cloud9 mění hráče, přichází RUSH a Tarik, končí n0thing a Shroud

Legendární americký tým 5752Cloud9 mění po roce svoji sestavu. Končí dva hráči, kteří u 5752Cloud9 sloužili nejdéle, US Jordan n0thing Gilbert a CA Michael shroud Grzesiek. Nahradí je duo z týmu OpTic, US Will RUSH Wierzba a US Tarik tarik Celik. 

Velká změna v sestavě přišla těsně před kvalifikací na turnaj ESL One New York, který bude prvním velkým turnajem nové sezóny. Důvod změny je jasný, 5752Cloud9 si už delší dobu připisují velmi smíšené výsledky, což jsme mohli vidět například na ESL One Cologne, kde skončili druzí, jen aby týden na to na PGL Major nepostoupili ze skupin, změna v sestavě je proto na místě. Černý Petr padl na n0thing a a shrouda, hráče, kteří jsou v sestavě 5752Cloud9 už od roku 2014, kdy do této organizace přestoupil tým comLexity.  Oba dva už ale delší dobu svými výkony nestačí na dvojici autimatic a Stewie2K a musí se tedy odporoučet.

Naopak jak tarik, tak RUSH patřili v OpTic k tahounům týmu a je tedy jasné, proč volba padla právě na ně dva. Právě tým OpTic se od odchodu stanislawa do Liquid trápí, nedokáže najít formu a nedokázal se ani kvalifikovat na PGL Major. Ke všemu se začaly dít problémy přímo uvnitř týmu, což vedlo k odchodu těchto dvou hráčů za lepším.

RUSH se k některým problémům uvnitř OpTic, stejně jako k nabídce od 5752Cloud9, vyjádřil na svém Twitteru:

"Ten pocit, že se dostanete na vrchol, jen abyste znova rychle spadli na dno je něco, přes co se dá jen těžce dostat. Právě to je důvod, proč jsem se spolu s Tarikem rozhodl přijmout nabídku přestoupit do Cloud9. Měl jsem s touto sestavou spoustu trpělivosti a odmítnul jsem kvůli ní spoustu nabídek od jiných týmů. Tato se už ale odmítnout nedala. Už 8 měsíců se nám nedaří zpevnit naši sestavu. Vždy jsme hráli se stand-inem nebo s hráčem na zkoušku, ale stále nic nebylo dané. Je to jedna z nejvíc frustrujících částí mé kariéry, protože náš tým nejde nijak vylepšit. Stále dokola zkoušet k nám dostat pátého hráče bránilo v našem růstu, navíc v dnešní době, kdy je těžké sehnat hráče, který by do našeho týmu zapadal. Stále jsme zkoušeli přivést hráče které bychom chtěli, ale nikdy nic nepřineslo ovoce. Nakonec jsme skončili v situaci, kdy jsme neměli skoro žádnou další možnost. A v tento moment přišla nabídka od Cloud9." 

RUSH a Tarik si odbijí svůj debut za 5752Cloud9 už tento týden v uzavřené kvalifikaci, kde navíc zaskočí za autimatica nechvalně prosnulý US Swag. Ostatní turnaje 5752Cloud9 odehrají v této sestavě:

US Tyler Skadoodle Latham
US Jake Stewie2K Yip
US Timothy autimatic
 Ta
US Will RUSH Wierzba
US Tarik tarik Celik

US Soham Chowdhury (coach)

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Podmínky ochrany osobních údajů.