ESL ruší ban hráčům z IBUYPOWER a implementuje nové sankce za podvádění

ESL se sbližuje s doporučením, které vyústilo z průzkumu vedené společností ESIC (Esports Integrity Coalition) ohledně sankcí za cheatovaní v eSportu a mění svoje sankce. Průzkum měl za úkol zjistit, co přijde fanouškům jako přiměřený trest za cheatování, manipulací zápasů a nebo třeba doping. Procesu se nevyhnuli ani samotní profíci, kteří se s ESL a ESEA sešli před měsícem, kde se snažili všichni pochopit jejich pohled na věc a názor na tyto sankce. Tyto turnajová pravidla jsou pro akce typu IEM, ESL One, ESL Pro League a ESEA Ligy a budou platné od prvního srpna. Další veliká novinka je, že zároveň od tohoto data budou mít možnost nechvalně známí hráči IBUYPOWER se zapojit do ESL soutěží, protože jejich ban byl zrušen, stejně jako ostatním hráčům se stejným škraloupem, kteří byli zabanováni před IBUYPOWER kauzou.  

Sankce za první přestupek:

  • Cheating: Diskvalifikace z turnaje, výsledky anulovány, konfiskace výher, ban mezi dvěma lety a doživotím, který se bude odvíjet od věku hráče, velkosti turnaje a způsob cheatování. Podvádění v soutěži, která už není na amatérské úrovni (např. lze vyhrát značnou peněžní částku anebo se jedná o kvalifikaci na profesionální turnaj) by měla vyústit v 5-ti letý ban avšak pokud budou okolnosti značně nepříjemné, tak může cheater dostat klidně i ban na doživotí. 
  • Manipulace zápasu / sázkařský podvod: Výsledky zápasu anulovány, 5-ti letý ban, za nepříjemných okolností bude samozřejmě ban na delší dobu, propadnutí výher a peněžní pokuta (pokud zjištění proběhne po čas turnaje, tak je podvodník ještě před koncem diskvalifikován). 
  • Dopování: Výsledky anulovány, ban mezi jedním rokem a dvěma lety, propadnutí výher a diskvalifikace, pokud zjištěno po čas turnaje.
  • Manipulace soupeřů a uplácení: Výsledky anulovány, ban mezi jedním rokem a dvěma lety, propadnutí výher a peněžní pokuta, pokud zjištěno po čas turnaje, tak diskvalifikace.

*Při druhém prohřešku by měli účastníci počítat s mnohem tvrdšími sankcemi, v prvních dvou případech je vysoká pravděpodobnost doživotního banu (cheating a manipulace zápasů).

Tak co říkáte na nové tresty? Pomůžou proti podvodníkům a nebo by mohli být přísnější ? Já jsem určitě hodně zvědavý na následný NA shuffle.

 

 

Výsledek obrázku pro IBP UNBANNED

I BUY POWER: skadoodle (jako jediný nezabanován) , steel, dazed, AZK, swag

 

 

 

 

 

odstavec2

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Zásady používání souborů cookies. Nepřehlédněte také naše obchodní podmínky a podmínky ochrany osobních údajů.