Aby bylo možné doručit zboží ještě před Vánoci, objednávejte prosím do neděle 15.12.2019. Pokud chcete nechat vyrobit vlastní nick nebo jste ze Slovenska, pak objednávejte prosím do čtvrtku 12.12.2019. Děkujeme.

Herní olympiáda WCG je zpět

V minulosti hodně oblíbený turnaj, jehož se účastnila i česko-slovenská špička, vstává oficiálně z mrtvých. Event jenž fungoval v letech 2000 - 2013, byl mnohými považován za "eSportovou Olympiádu", a když v roce 2014 došlo k jeho nenadálému zrušení, tak to bylo pro mnohé velkým překvapením, neboť v tu dobu začal eSport zrovna nabírat na sledovanosti. Největší škraloup měl na svědomí bývalý ředitel Brad Lee, jenž udělal několik nepochopitelných a fatálních rozhodnutí, které měly za následek pohřbení WCG.

World Cyber Games Smilegate

Korejská společnost Smilegate Holdings se však rozhodla práva odkoupit a vrátit zpět tento digitální festival na výsluní. Spojili se s TCEB (Thailand Convention and Exhibition Bureau) a WCG 2018 se tak bude konat poslední víkend v Dubnu (26.-29.) v thajském Bangkoku.

Mezi potvrzené hry na WCG 2018 jsou prozatím CS:GO, Dota 2, Clash Royale a Heroes of Newerth. Očekává se, že ještě několik titulů jako třeba FIFA, přibude.

IMPACT Arena v Thajském Bangkoku: budoucí místo konání WCG 2018

 

Dlouhodobí fanoušci eSportu si jistě bezpochyby pamatují na WCG. I když nebyl dokonalý, stále to byl jeden z nejdůležitějších eSportových eventů, který byl na počátku významné fáze vzniku tohoto odvětví. Od svého zániku se řada společností snažila o oživení olympijského soutěžení v eSportu. A nejen to, nyní i Mezinárodní olympijský výbor sám veřejně diskutuje ohledně eSportu a očekává se, že nová série Intel Extreme Masters by se měla konat v PyeongChangu jako zahřátí na zimní olympijské hry.

 

 

 

 

odstavec2

 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Zásady používání souborů cookies. Nepřehlédněte také naše obchodní podmínky a podmínky ochrany osobních údajů.