Herní olympiáda WCG je zpět

V minulosti hodně oblíbený turnaj, jehož se účastnila i česko-slovenská špička, vstává oficiálně z mrtvých. Event jenž fungoval v letech 2000 - 2013, byl mnohými považován za "eSportovou Olympiádu", a když v roce 2014 došlo k jeho nenadálému zrušení, tak to bylo pro mnohé velkým překvapením, neboť v tu dobu začal eSport zrovna nabírat na sledovanosti. Největší škraloup měl na svědomí bývalý ředitel Brad Lee, jenž udělal několik nepochopitelných a fatálních rozhodnutí, které měly za následek pohřbení WCG.

World Cyber Games Smilegate

Korejská společnost Smilegate Holdings se však rozhodla práva odkoupit a vrátit zpět tento digitální festival na výsluní. Spojili se s TCEB (Thailand Convention and Exhibition Bureau) a WCG 2018 se tak bude konat poslední víkend v Dubnu (26.-29.) v thajském Bangkoku.

Mezi potvrzené hry na WCG 2018 jsou prozatím CS:GO, Dota 2, Clash Royale a Heroes of Newerth. Očekává se, že ještě několik titulů jako třeba FIFA, přibude.

IMPACT Arena v Thajském Bangkoku: budoucí místo konání WCG 2018

 

Dlouhodobí fanoušci eSportu si jistě bezpochyby pamatují na WCG. I když nebyl dokonalý, stále to byl jeden z nejdůležitějších eSportových eventů, který byl na počátku významné fáze vzniku tohoto odvětví. Od svého zániku se řada společností snažila o oživení olympijského soutěžení v eSportu. A nejen to, nyní i Mezinárodní olympijský výbor sám veřejně diskutuje ohledně eSportu a očekává se, že nová série Intel Extreme Masters by se měla konat v PyeongChangu jako zahřátí na zimní olympijské hry.

 

 

 

 

odstavec2

 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Podmínky ochrany osobních údajů.