IEM Oakland: skupiny jsou dohrány

Druhý a poslední den skupinových zápasů je za námi a že bylo na co koukat. Až do samotného konce nebylo jisté, kdo vlastně postoupí. Jediný, kdo nás nepřekvapil byli Mongolové, kteří neuhráli ani bod, ale dokázali alespoň trochu potrápit EnVyUs na mapě Cache.

Skupina A má překvapivého vítěze v podobě obhajujících chlapců z NiP, kteří dokázali vyhrát 4 ze svých 5ti zápasů a poslední den začali totální destrukcí týmu Cloud9 a poté stejným stylem zničili i kluky z Mongolska. Poslední hra Pyžamových Ninjů byla o něco vyrovnanější, ale i tak si dokázali s Frantíky z EnVyUs poradit, což jim zajistilo první místo v tabulce a přímý postup do semifinále.

Druhý den však nebyl takto přímočarý pro všechny. Některé hry byly tak napínavé, že by z toho jednomu praskla guma na trenkách. Astralis proti SK Gaming předvedli asi jednu z nejlepších her turnaje a samotný zápas musel jít až do třetího prodloužení než Dánové vítězoslavně ukončili sérii se skóre 25:21. Astralis sice vyhráli ten den všechny svoje zápasy a zakončili den třemi výhrami, ale postup do čtvrtfinále jim o bod unikl a radovat z postupu dál se tak mohli SK Gaming a Cloud9

Group A Final Standings: 
 NiP Gaming (12 bodů- Semifinále)
 Cloud9 (9 bodů- Čtvrtfinále)
 SK Gaming (9 bodů- Čtvrtfinále)
 Astralis (8 bodů- Vyřazen)
 Envyus (7 bodů- Vyřazen)
 The MongolZ (0 bodů- Vyřazen)

 

Ve skupině B si první místo v tabulce urval FaZe Clan, navzdory tomu, že začali druhý den masivní porážkou 16:3 proti týmu Gambit. Výhra proti týmu Liquid v posledním zápase tak zajistila FaZe přímý postup do semifinále. Gambit si zajistili svoje místo ve čtvrtfinále díky dvěma výhrám, když po FaZe dokázali ještě vyhuntit Renegades. I přes neuvěřitelný výkon nedokázali Australci z Renegades nasbírat dostatek bodů na postup do playoff a stejně jako Astralis, tak i jim to uniklo o pouhý bod. Poslední zápas dne rozhodl o postupu OpTiC, když v těžkém zápase dokázali zdolat 16:14 Francouzský super tým v podobě G2 Esports.

Group B Final Standings:
 Faze Clan (12 bodů- Semifinále)
 Optic Gaming (9 bodů- Čtvrtfinále)
 Gambit Esports (8 bodů- Čtvrtfinále)
 Renegades (7 bodů- Vyřazen)
 G2 Esports (5 bodů- Vyřazen)
 Team Liquid (4 body- Vyřazen)

Playoff Pavouk

plejfo

 

 

 

 

 

 

odstavec2

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Podmínky ochrany osobních údajů.