Má francouzský superteam G2 nejvyšší platy?

Jak se říkává, dělej to, co tě baví, dělej to nejlíp a jednou tě to uživí. Tak to se TOP tier CS:GO týmům asi daří lépe než by klasického smrtelníka napadlo. Platy se pohybují ve statisících českých korun. A to je jen základní příjem, bez bonusů, nálepek, prizemoney a dalších příjmů jako třeba ze streamu nebo reklamy. Do nedávna se nejlepšími platy pyšnili Virtus.pro. Teď to však vypadá, že vedení v pomyslném platovém žebříčku, převzali G2. Podle dánského profíka es3tag z týmu Heroic si každý G2 hráč přijde měsíčně na $29,000.

Pro lepší představu se jedná o zhruba 630 000 Kč. A to je pánové a dámy, sakra hodně peněz. Tým vlastní Španěl Carlos “Ocelote” Rodriguez, bývalý profesionální LoL hráč, jehož jmění se odhaduje na 10 milionů dolarů. Tak si to asi může dovolit. Ale bere KennyS a spol. nejvíce v CS:GO branži? Nebo je vedení FaZe či SK Gaming štědřejší? Poslední dvě zmíněné organizace platí hráčům určitě velké peníze, ale otázka je kolik. Uděláme si aspoň malou rekapitulaci dosud známých platů.

1504465564.429   G2 za takové prachy budou muset ještě pár trofejí přidat.       Foto: HLTV.org

 

 G2 - $29,000

 Virtus.pro - $25,000

 North - $20,000

 NiP - $14,000-$20,000

 OpTic - $14,500

 Liquid - $10,000+

 

Slušné penízky. Kdoví kolik můžou mít např. Astralis. Hráči, kteří jako spolumajitelé vlastní sami sebe, před cca rokem a půl zveřejnili, že mají smlouvu na rok s průměrným platem $9,000/měsíc. To si ale určitě nikdy nevyplatili a ta částka taky nesouhlasí ;). Aktuální výše jejich měsíční výplaty se bude pohybovat pravděpodobně kolem $15,000-20,000. Těžko říct, jak dobře si ti kluci ušatí, nastavili kapesné.

Ještě to není ve světě Counter-Striku jak ve fotbale, ale vzduchem začínají létat zajímavé peníze. Věděli jste třeba, že americká organizace FaZe Clan koupila celou sestavu tehdejšího týmu G2 za $700,000? A od té doby už stihli nakoupit hráče jako NiKo, GuardiaN a olof. Tihle tři dohromady stáli kolem tři čtvrtě milionu dolarů. A kdo má tuhle monster organizaci pod palcem? Teprve 24-letý Temperrr. Původem Brazilec si v Améru rozjel americký sen - hrál profi Call of Duty, stal se úspěšným youtuberem a založil FaZe Clan. Úspěch kam se podíváš. Jeho majetek je odhadován na 2-3 milionů dolarů čistá ruka. FaZe se taky pyšní svojí obrovskou vilou v LA, kterou nazývají jednoduše FaZe House.

 

Reakce Teeqa a dalších členů FaZe Clanu po výhře FaZe ve finále proti Astralis na SL i-League StarSeries Season 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

odstavec3

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Zásady používání souborů cookies. Nepřehlédněte také naše obchodní podmínky a podmínky ochrany osobních údajů.