Nejlepší ženský tým mění hráčku

Dynasty Gaming jsou momentálně nejlepším ženským týmem světa a včera u nich proběhla změna, kterou by mnoho lidí nečekalo, když vyměnili svojí papírově nejlepší hráčku. Dánská hvězda Michaela "mimi" Lintrup, která se nedávno pokoušela o spot ve FPL, se rozhodla pro neshody odejít z týmu. Neshody, které holkám přerostly přes hlavu po nedávné účasti na Cross Border Esport (CBE), kde vypadly ze skupin hlavního turnaje. To je mimochodem ten turnaj, který eXtatus před týdnem vyhráli a odkud si odvezli slušný balík peněz.

Holkám z Dynasty se povedlo vyhrát ženské finále CBE, když porazily Riot Female. V hlavním turnaji bohužel už nestačily na tým Victor Pedersen, který je ve dvou zápasech vyřadil z hlavního turnaje. Holky pak putovaly do B turnaje, kde si měly spravit chuť, ale toho se už dámy nezúčastnily a rozhodly se z turnaje odstoupit. Za tímto rozhodnutím odstoupit prý ale nestál jednomyslně celý tým a my můžeme jen spekulovat k čemu přesně došlo. Všechno zatím nasvědčuje tomu, že mimi má velké cíle a od nejlepšího ženského týmu čekala víc. Sama pak k celé věci v rozhovoru pro dánský portál Dust2.dk dodává: 

Je to kvůli vnitřním sporům v návaznosti na CBE, že jsi odešla z Dynasty?

To byl rozhodně ten největší důvod, proč jsem odešla z týmu. Uvědomila jsem si, jak moc máme rozdílné názory a celkově to nebylo to, co jsem chtěla.

Nyní hledáš nový tým, mohl by být džentlmenský tým dalším krokem?

Zatím se nezatěžuji řešením nového týmu, ale bez ohledu na to jsem velmi zvědavá, jaká mě čeká budoucnost. Musím zjistit, jestli si se mnou někdo odváží zahrát. Kromě ženského týmu by bylo samozřejmě zajímavé hrát s chlapama v týmu.

Čtveřice turecké organizace Dynasty Gaming se rozhodla dát šanci talentované Petře "Petra" Stoker. Tato čtyřiadvacetiletá a nepochybně talentovaná hráčka se rozhodla odejít ze svého dosavadního působiště expert female a připojí se tak do zatím nejlepšího ženského uskupení na světě. zAAz jako zkušená kapitánka by neměla mít problém v nové sestavě si udržet titul nejlepšího ženského týmu, ale otázka je spíš jestli nemají holky v plánu se posunout nad pohodlí female gamingu a nezačnou vířit vlny mezi kluky. zAAz už v minulosti sdělila na twitchi, že by ráda viděla FPL invite pro sebe a svoje hráčky ale udělat pro to už moc nehodlají. Valde na twitteru také v minulosti zmínil, že zAAz vidí jako jednu z nejlepších hráček a o to víc ho mrzí, že si stále jen stěžují a moc tvrdě nepracují.

dynasty

Petra "Petra" Stoker

 

V ženském esportu to opravdu není peříčko. Hráčky tu v podstatě stojí na dvou stranách. Jedna chce hrát na female turnajích a ukazovat se světě, jak jim to jde proti ostatním holkám. No a pak je tu ta druhá skupina kam patří mimi, a ta se chce vyrovnat chlapům, hrát proti chlapům a porážet chlapy. Pro tu druhou skupinu to znamená, že se vzdá svých privilegií a části výher, které na ženských turnajích jsou k mání. Mimi určitě dobře ví, že je neomezují žádné fyzické aspekty oproti mužům, a že je to z velké části o psychice a přípravě. Mimi nám čím dál tím více připomíná jednu z nejlepších hráček Counter-Striku, která před 15lety hrála ve švédském týmu plném kluků a sám velký Snajdan (SKGaming) o ní prohlásil, že je jedinou ženskou hráčkou, která má na to srovnávat se s chlapama. V té době se jednalo o Thelmu "Queen" Lundin, v pravěkké době CSka to byla jediná žena svého kalibru. O 15 let později se však ženské hráčky posunuly na nový level a mám za to, že dnes jich tu najdeme určitě víc než jen jednu. Čistě ženský tým asi nebude ta správná volba ale pokud se jim podaří namixovat dobré kluky k sobě, tak by to mohlo fungovat.

 

 

 

 

 

odstavec2

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Podmínky ochrany osobních údajů.