Rekapitulace prvního dne IEM Oakland

První část skupinové fáze v Oaklandu nám skončila dneska v sedm hodin ráno a celkem se odehrálo šestnáct zápasů BO1.

Dvě skupiny po šesti týmech a systém každý s každým, vyústili v neuvěřitelnou nálož Counter-Striku, která se včera s minimálními pauzami odehrávala na dvou ESL streamech.

Den začal skupinou A, kde si nip NiP Gaming zajistili výhru v prvním zápase proti oslabeným 6665 Astralis, kteří museli nastoupit do zápasu s koučem Danny 'zonic' Sørensenem namísto Nicolai 'device' Reedtze, který kvůli nemoci vycestoval z Dánska se zpožděním. Zatímco se hrál tento zápas, tak na druhém kanále probíhal souboj mezi 6137 SK GamingEnVyUs EnVyUs, který na svojí stranu zvrátili Brazilci až v druhém prodloužení. Vývoj skupiny A se nesl v duchu očekávaných výsledků až na tým 6665 Astralis, který se potýkal s obtížemi. Dánové tentokrát už s polo-nemocným devicem dostali ve svém druhém zápase nečekaný výprask od 5752 Cloud9 a na konci dne se mohli radovat pouze z jedné výhry. Na konci dne jsou to 6137 SK Gaming, kteří stojí v čele skupiny A, nicméně ne všichni hráli stejný počet zápasů.

Skupina A:
 SK Gaming (3 zápasy- 8 bodů)
 Cloud9 (2 zápasy- 6 bodů)
 Envyus (3 zápasy- 4 body)
 NiP Gaming (2 zápasy- 3 body)
 Astralis (3 zápasy- 3 body)
 The MongolZ (3 zápasy- 0 bodů)

 

Skupina B začala zápasem mezi týmy 5995 G2 Esports6667 FaZe Clan, ve které se Frantíci probudili, když už skóre tabulky ukazovalo 6:0 a svůj osud se jim zvrátit nepodařilo, když prohráli tím nejtěsnějším výsledkem na mapě Overpass. Zatímco 6667 FaZe Clan pokračoval se svojí dominancí a ničil tým OpTic_Gaming OpTiC Gaming, Liquid Team Liquid nás napínal až do samotného konce, když v prodloužení dokázal porazit tým Renegades Renegades. Toto však Australany neodradilo a všechny v dalším zápase překvapili, když dokázali porazit 5995 G2 Esports. Toto se jim bohužel v jejich posledním zápase nepodařilo replikovat a proti favorizovaným 6667 FaZe prohráli těsně 13:16. 6651 Gambit, po úvodní prohře proti OpTic_Gaming OpTiC, uzavřeli celý hrací den dalšími prohrami, ale tentokrát obě v prodloužení a to proti 5995 G2Liquid Liquid.

Group B:
 Faze Clan (3 zápasy- 9 bodů)
 Team Liquid (2 zápasy- 4 body)
 Renegades (3 zápasy- 4 body)
 Optic Gaming (2 zápasy- 3 body)
 G2 Esports (3 zápasy- 2 body)
 Gambit Esports (3 zápasy- 2 body)

 

Dneska večer bude samozřejmě celá skupinová akce pokračovat a na jejím konci bychom se měli dozvědět, kdo postoupí a kdo bude nucen o víkendu celé dění sledovat, pouze ze židlí, v Oracle Aréně.

 

 

 

 

 

 

odstavec2

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Podmínky ochrany osobních údajů.