Aby bylo možné doručit zboží ještě před Vánoci, objednávejte prosím do neděle 15.12.2019. Pokud chcete nechat vyrobit vlastní nick nebo jste ze Slovenska, pak objednávejte prosím do čtvrtku 12.12.2019. Děkujeme.

Šestá sezona ESL Pro League začíná již dnes. Co se změnilo od poslední sezony a jaké zápasy nás čekají?

Po několikaměsíční pauze nás opět čeká největší liga ve světě CS:GO - ESL Pro League. Formát ligy zůstává stejný jako poslední sezony - 14 týmů z Evropy a 14 týmů Severní Ameriky se utká o prizepool $1,000,000. V obou regionech se týmy utkají každý s každým ve dvou BO1 zápasech, na konci sezony postoupí z každého regionu 6 týmů na LAN finále, které se vrací do Evropy a uskuteční se v dánské Odense.

Oproti poslední sezoně nás moc změn nečeká, v podstatě jedinou změnou je změna v bodování. Zatímco v poslední sezoně se nedělaly rozdíly mezi výhrou v základním čase a výhrou v prodloužení, tento ročník tomu bude jinak. ESL totiž po vzoru hokeje zavedla pravidlo, že tým za výhru v prodloužení dostane pouze 2 body, poražený ale naopak získá 1 bod

poslední sezonu ESL Pro League vyhráli G2, dokážou úspěch zopakovat? (foto: HLTV.org)

Co je ale nejdůležitější, dočkáme se premiéry nových sestav týmů. Právě ESL Pro League nám může ukázat, jak na tom týmy budou po zbytek sezony. V akci totiž uvidíme všechny nové sestavy. Seznam týmů i se sestavami najdete zde (EU divize) a zde (NA divize).

Hrací dny jsou úterý, středa a čtvrtek. Kromě toho ale ESL zavedla tzv. "super týdny", ve kterých se bude hrát od úterka až do soboty. Jedním z těchto týdnů je právě tento týden, a právě proto jsme pro vás vybrali 5 nejzajímavějších zápasů prvního týdne:

1) 6667FaZe Clan vs. 5995G2 Esports

Kdy? 22.8. 19:00
Proč? FaZe se poprvé představí s GuardiaNem a Olofem

Přestup SEOlofa a SKGuardiaNa do 6667FaZe byl asi nejsledovanějším přestupem této sezony. 6667FaZe byl už před PGL Major označován jako supertým, kterému chybělo se už jen sehrát, a který už nemá jak sestavu vylepšit. 6667FaZe ale ukázali, že nic není nemožné, a do své sestavy přivedli právě tyto dvě hvězdy.

Sestava 6667FaZe na papíře vypadá neskutečně a nejspíš žádný jiný tým nemá takovou sílu, jako právě oni. Nabízí se ale otázky, jak tým bude fungovat. Historie ale mnohokrát ukázala, že mít jen silný tým nestačí, a že bez pořádné struktury toho tým nedokáže. Zvládne si DKkarrigan poradit s tímto problémem a udělá z 6667FaZe konečně nejlepší tým na světě?

2) 4494Mousesports vs. godsentGODSENT

Kdy? 22.8. 21:20
Proč? Mouz s STYKEM a suNnym, GODSENT poprvé bez pronaxe

4494Mouz je dalším týmem, který se rozhodl jít cestou mezinárodní sestavy a nedržet se pouze jedné národnosti. I proto se rozhodli přijmout do svých řad slovenského talenta SKMartina "STYKO" Styka, kterého ještě v nové sestavě doplnil Fin FIMiikka "suNny" Kemppi. Spolu s hvězdou týmu CZoskarem a vůdcem týmu NLChrisJ vypadá sestava ambiciózně a rozhodně má potenciál se umístit vysoko.

Na druhé straně stojí tým godsentGODSENT, který se poprvé představí v nové sestavě. Do týmu se dostal SEdennis, který si prohodil místo ve 4991Fnatic s SELekrem. Co je ale důležitější, Švédi se nám poprvé představí bez svého zakladatele a IGL, legendárního SEpronaxe. Jak si bez něj godsentGODSENT poradí můžete sledovat už dnes.

3) 4608Natus Vincere vs. 4991Fnatic

Kdy? 26.8. 19:00
Proč? Oba týmy se představí s novou sestavou

Zápas 4608Na'Vi proti 4991Fnatic je rozhodně nejočekávanější zápas tohoto týdne. Zatímco k 4608Na'Vi se vrátil ztracený syn a vítěz posledního majoru UAZeus, 4991Fnatic se rozhodli pro radikálnější změnu. Tým se tedy rozloučil s SEOlofemSEdennisem a nahradil je SEGoldenem a SELekrem. Oba týmy se poprvé představí právě v tomto zápase a všichni jsou zvědaví, jak si povedou.

4) 5752Cloud9 vs. CLG

Kdy? 23.8. 3:20
PročCloud9 v nové sestavě s Tarikem a RUSHem

Tým 5752Cloud9 překvapil scénu svou velkou změnou v sestavě, kterou čekal málokdo. Američané se rozloučili se svými dlouholetými spoluhráči CAShroudemUSn0thingem a rozhodli se mezi sebe vzít dvojici z OpTic_GamingOpTic, USTarikaUSRUSHem. Tým ti překvapil hlavně své fanoušky, kteří nejsou se změnou spokojení. Dokáží noví 5752Cloud9 získat díky svým výkonům fanoušky zpět?

5) OpTic_GamingOpTic vs. Rogue

Kdy? 24.8. 1:00
Proč? OpTic s novou EU sestavou proti Hikovu novém týmu

Tým OpTic_GamingOpTic už od začátku roku tápali a nemohli získat stabilního pátého hráče. Vše se navíc ztížilo, když OpTic_GamingOpTic opusitli výše zmínění USTarik USRUSHOpTic_GamingOpTic se proto rozhodli překvapit a do svých řad vzali novou evropskou sestavu, kde nechybí například FIallu nebo SEfriberg. Jak si tento tým povede v americkém prostředí?

 

 

 

 

 

podpis_Kenny

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Zásady používání souborů cookies. Nepřehlédněte také naše obchodní podmínky a podmínky ochrany osobních údajů.