Šestá sezona ESL Pro League začíná již dnes. Co se změnilo od poslední sezony a jaké zápasy nás čekají?

Po několikaměsíční pauze nás opět čeká největší liga ve světě CS:GO - ESL Pro League. Formát ligy zůstává stejný jako poslední sezony - 14 týmů z Evropy a 14 týmů Severní Ameriky se utká o prizepool $1,000,000. V obou regionech se týmy utkají každý s každým ve dvou BO1 zápasech, na konci sezony postoupí z každého regionu 6 týmů na LAN finále, které se vrací do Evropy a uskuteční se v dánské Odense.

Oproti poslední sezoně nás moc změn nečeká, v podstatě jedinou změnou je změna v bodování. Zatímco v poslední sezoně se nedělaly rozdíly mezi výhrou v základním čase a výhrou v prodloužení, tento ročník tomu bude jinak. ESL totiž po vzoru hokeje zavedla pravidlo, že tým za výhru v prodloužení dostane pouze 2 body, poražený ale naopak získá 1 bod

poslední sezonu ESL Pro League vyhráli G2, dokážou úspěch zopakovat? (foto: HLTV.org)

Co je ale nejdůležitější, dočkáme se premiéry nových sestav týmů. Právě ESL Pro League nám může ukázat, jak na tom týmy budou po zbytek sezony. V akci totiž uvidíme všechny nové sestavy. Seznam týmů i se sestavami najdete zde (EU divize) a zde (NA divize).

Hrací dny jsou úterý, středa a čtvrtek. Kromě toho ale ESL zavedla tzv. "super týdny", ve kterých se bude hrát od úterka až do soboty. Jedním z těchto týdnů je právě tento týden, a právě proto jsme pro vás vybrali 5 nejzajímavějších zápasů prvního týdne:

1) 6667FaZe Clan vs. 5995G2 Esports

Kdy? 22.8. 19:00
Proč? FaZe se poprvé představí s GuardiaNem a Olofem

Přestup SEOlofa a SKGuardiaNa do 6667FaZe byl asi nejsledovanějším přestupem této sezony. 6667FaZe byl už před PGL Major označován jako supertým, kterému chybělo se už jen sehrát, a který už nemá jak sestavu vylepšit. 6667FaZe ale ukázali, že nic není nemožné, a do své sestavy přivedli právě tyto dvě hvězdy.

Sestava 6667FaZe na papíře vypadá neskutečně a nejspíš žádný jiný tým nemá takovou sílu, jako právě oni. Nabízí se ale otázky, jak tým bude fungovat. Historie ale mnohokrát ukázala, že mít jen silný tým nestačí, a že bez pořádné struktury toho tým nedokáže. Zvládne si DKkarrigan poradit s tímto problémem a udělá z 6667FaZe konečně nejlepší tým na světě?

2) 4494Mousesports vs. godsentGODSENT

Kdy? 22.8. 21:20
Proč? Mouz s STYKEM a suNnym, GODSENT poprvé bez pronaxe

4494Mouz je dalším týmem, který se rozhodl jít cestou mezinárodní sestavy a nedržet se pouze jedné národnosti. I proto se rozhodli přijmout do svých řad slovenského talenta SKMartina "STYKO" Styka, kterého ještě v nové sestavě doplnil Fin FIMiikka "suNny" Kemppi. Spolu s hvězdou týmu CZoskarem a vůdcem týmu NLChrisJ vypadá sestava ambiciózně a rozhodně má potenciál se umístit vysoko.

Na druhé straně stojí tým godsentGODSENT, který se poprvé představí v nové sestavě. Do týmu se dostal SEdennis, který si prohodil místo ve 4991Fnatic s SELekrem. Co je ale důležitější, Švédi se nám poprvé představí bez svého zakladatele a IGL, legendárního SEpronaxe. Jak si bez něj godsentGODSENT poradí můžete sledovat už dnes.

3) 4608Natus Vincere vs. 4991Fnatic

Kdy? 26.8. 19:00
Proč? Oba týmy se představí s novou sestavou

Zápas 4608Na'Vi proti 4991Fnatic je rozhodně nejočekávanější zápas tohoto týdne. Zatímco k 4608Na'Vi se vrátil ztracený syn a vítěz posledního majoru UAZeus, 4991Fnatic se rozhodli pro radikálnější změnu. Tým se tedy rozloučil s SEOlofemSEdennisem a nahradil je SEGoldenem a SELekrem. Oba týmy se poprvé představí právě v tomto zápase a všichni jsou zvědaví, jak si povedou.

4) 5752Cloud9 vs. CLG

Kdy? 23.8. 3:20
PročCloud9 v nové sestavě s Tarikem a RUSHem

Tým 5752Cloud9 překvapil scénu svou velkou změnou v sestavě, kterou čekal málokdo. Američané se rozloučili se svými dlouholetými spoluhráči CAShroudemUSn0thingem a rozhodli se mezi sebe vzít dvojici z OpTic_GamingOpTic, USTarikaUSRUSHem. Tým ti překvapil hlavně své fanoušky, kteří nejsou se změnou spokojení. Dokáží noví 5752Cloud9 získat díky svým výkonům fanoušky zpět?

5) OpTic_GamingOpTic vs. Rogue

Kdy? 24.8. 1:00
Proč? OpTic s novou EU sestavou proti Hikovu novém týmu

Tým OpTic_GamingOpTic už od začátku roku tápali a nemohli získat stabilního pátého hráče. Vše se navíc ztížilo, když OpTic_GamingOpTic opusitli výše zmínění USTarik USRUSHOpTic_GamingOpTic se proto rozhodli překvapit a do svých řad vzali novou evropskou sestavu, kde nechybí například FIallu nebo SEfriberg. Jak si tento tým povede v americkém prostředí?

 

 

 

 

 

podpis_Kenny

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Podmínky ochrany osobních údajů.