Světovou asociaci esportu WESA rozšiřují North a Splyce

Světová organizace esportu, WESA, se čím dál víc rozrůstá. Nejnovějším přírůstkem jsou týmy 7533North a Splyce, které se připojují k dalším 12 členům ve snaze zajistit profesionalitu na úrovni ostatních sportů.

Pojďme si připomenout, k čemu vlastně WESA slouží. Tento spolek vznikl na začátku loňského roku, právě s cílem zajistit pro hráče profesionální podmínky. Z počátku tento nápad ale silně drhnul, hlavně z důvodu, že jedním z členů je ESL. Asociace začala být kritizována a podezírána, že se pokusí získat exluzivitu na týmy, které jsou součástí asociace a omezit turnaje a ligy, kde budou moct hrát. Z těchto důvodů začala být WESA v očích hráčů a veřejnosti špatná a dokonce ji opustila organizace 6667FaZe Clan.

North a Splyce rozšiřují řady WESA

WESA se z toho ale rychle poučila, začala si spravovat svoji pověst a také vydávat nové pravidla, které pomáhají scéně. Mezi ně patří například letní pauza nebo snahy ukončit academy týmy a vlastnictví více týmů a organizací na nejvyšší úrovni, které by mělo snížit možnost ovlivňování zápasů. Byla zavedena také tzv. "Rada hráčů", která slouží k tomu, aby i hráči mohli rozhodovat o dění ve světě CSGO. Ti tak rozhodují o formátech turnajů a dalších záležitostech. 

Po těchto změnách WESA opět získala důvěru týmů a veřejnosti, začalo se k ní připojovat velké množství organizací. Po postupném příchodu organizací jako EnVyUs, 6667FaZe Clan, 6137SK Gaming nebo Renegades tak bylo víc než jisté, že brzo se dočkáme dalších členů. Těmi se stali právě dánští 7533North a američtí Splyce, kteří se tak stanou dalšími, kteří se pokusí o profesionalizaci světa CSGO.

 

 

 

 

 

podpis_Kenny

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Zásady používání souborů cookies. Nepřehlédněte také naše obchodní podmínky a podmínky ochrany osobních údajů.