Turnaj WESG se vrací s prizepoolem $1,500,000!

Světové hry elektronického sportu, neboli The World Electronic Sports Games, se po roce vrací. Nabídne opět výhru až $1,500,000, ale také ženský turnaj s největším prizepoolem v historii!

Stejně jako minulý rok, i letos WESG pokračuje ve stejném stylu. Opět tedy půjde o celosvětový turnaj, kde nebudou chybět týmy z žádného regionu. Zároveň bude pokračovat v konceptu otevřených regionálních kvalifikací, kde bude mít každý stát, případně skupinka několika států, svoji vlastní kvalifikaci. Nejlepší tým z každé kvalifikace potom postoupí do hlavního regionálního finále, kde se hraje nejen o peníze, ale hlavně o postup do hlavního turnaje. Do hlavního turnaje postoupí 32 týmů z toho Evropa dostane 12 míst a Amerika 7. Vítěz světového finále dostane rovnou $800,000, což je o $300,000 víc, než kolik dostane vítěz major turnaje od Valve

loňský ročník ovládli EnVyUs, zvládnou Francouzi vyhrát i letos?

Stejně tak se WESG drží svého pravidla, který zakazuje mezinárodní sestavy. Všechny týmy musí mít pětici složenou z hráčů jedné národnosti. To znamená stopku pro týmy jako 6667FaZe, HRHellRaisers nebo 4494mousesports, ale také například extAlza.eXtatus. Na druhou stranu, právě díky tomuto pravidlu jsme mohli v loňském ročníku vidět spoustu zajímavých mixů a není vyloučeno, že se na tomto turnaji dočkáme slovenského "supertýmu", kde by nemuseli chybět hráči jako GuardiaNSTYKO, nebo Frozen.

První regionální kvalifikace začínají už příští měsíc, kvalifikace pro střední Evropu, kde se Češi a Slováci utkají například s týmy z Maďarska, Itálie nebo Rakouska, začíná v říjnu. Evropské finále se potom uskuteční v listopadu, celosvětové finále je naplánováno na březen

 

 

 

 

podpis_Kenny

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Zásady používání souborů cookies. Nepřehlédněte také naše obchodní podmínky a podmínky ochrany osobních údajů.