DreamHack Masters Malmö

DreamHack Masters se vrací do města, kde na prvním Masters dokázali pohádkově zvítězit nipNiP, kterých jsou Republic of Gamers sponzorem a také main sponzorem celého turnaje. Ano, právě ti nipNiP, kteří se už delší dobu trápili s výsledky. Dokáže švédské publikum opět podpořit svoje domácí hráče v podobě fnaticFnatic a nipNiP, nebo nás tentokrát čeká jiné překvapení? Minulí ročník se povedlo BRFallenovi a spol ukázat, že příběh Davida a Goliáše se neodehrává jen na biblických svitcích a všechny omráčilo, když v zápase o postup ze skupiny vypadli s čínskými TyLooTyLoo. Čerstvě zformovaní GODSENT ukázali, že nejen Ninjové dokáží hrát před domácím publikem a podařilo se jim včele s SEpronaxem probojovat až na třetí místo. Kdo bude letos tím šťastnějším, který pozvedne trofej a odnese si 100,000 $? Pokud nejste z budoucnosti, tak to určitě vědět nebudete, my na tom nejsme o nic lépe ale máme tu zkušeného pozorovatele, který se zde pokusí alespoň tipnout úvodní zápasy a celkovou top4.

 

Skupiny

Hráči měli možnost si během tohoto měsíce odpočinout od CSka a nás by měla ve švédsku čekat velkolepá podívaná, protože všichni borci budou určitě natěšení si pořádně zahrát. Systém bude opět GSL, kde první zápas ve skupině bude BO1 a zbytek zápasů, které rozhodnou o postupu či vyřazení v turnaji budou BO3. Turnaj bude probíhat od středy až do neděle, takže zápasu nás čeká až až.

 

Image result for GSL system

Schéma GSL formátu

 

 

Středa 13:00 - 17:30: úvodní zápasy

 

SK vs B.O.O.T.-dream[S]cape 

I když SK svůj poslední zápas proti Asii v DreamHak masters Malmo prohrál, tak nečekáme, že by zde měli svůj úvodní zápas proti Singapůrskému celku prohrát. Za tímto poměrně pro evropany neznámým týmem stojí ale jedna legenda kterou by měl každý CSkař poznat. Harley "dsn" Örwall je už pres rok v Asii, kde coachuje talenty tamní scény. Sám podotknul, že tamní borci oplývají výborným individuálním skillem a jeho prace je povznést jejich týmovou hru. Jejich momentální sestava určitě postrádá potřebné zkušenosti z velkých světových turnajů. Zatímco SK jsou zde jasným favoritem a DreamScape převyšuje snad ve všech aspektech hry. 80:20 odds pro SK.

Astralis vs Renegades

Druhý nejlepší tým proti druhému nejhoršímu týmu turnaje, tady by to asi mělo být jasné pokud se Australanům nepodaří zazračně výhrávat každe aim souboje, tak by zde měli jednoznačně Astralis ukázat proč jsou druhým nejlepším týmem světa, stejně jako u prvního zápasu, tak i zde má favorit navrch snad v každé kategorii. 80:20

Virtus.pro vs Natus Vincere

NaVi jak se zdá po příchodu Zeuse ještě potřebují nějáký ten čas než začnou předvádět výkony které se od nich očekávají. Polákům by mělo období dovolených určitě hodně pomoct a vrátit jim chut ke hře a všichni jistě víme jak to vypadá když jsou Virtus.pro při chuti :). S1mple může hrát jak nejlépe chce ale sám vyhrát hru nedokáže, takže buď mu s tím seized nebo flamie pomůžou a nebo je tu bude čekat další prohra. U Virtus.pro řídí momentálně hru snax, takže nečekáme, že by to zde měl Zeus jednoduché se čtením hry. Tady u nás milujeme poláky a fandit jim budeme pořád :D, takže za nás určitě 60-40 pro VP.

Cloud9 vs North

Oba celky nedávno změnili sestavu, takže se čeká vánek svěžího větru v jejich fungování. Cloud9 se dokonce nedávno dokázali, že opravdu patří mezi to nejlepší co Amerika momentálně může nabídnout, když se kvalifikovali na ESL One New York. Tento zápas se může mnohým zdát jako 50 na 50. Ja bych ale určitě dávál větší šance týmu North, výměna Magiska za Valdeho jim určitě prospěla a na samotném valdem je vidět, že si hru v novém týmu opravdu užívá. Takže za mě vidim odds 60-40 pro dánský celek.

 

Immortals vs fnatic

Sestava fnatic se nám od PGL Majoru proměnila o dva hráče. Obohatil je Lekr0 a Golden, poslední jmenovaný už ukázal, že jeho In-Game Leading obohatil fnatic snad nejvíce a v jejich zápasech je teď zase vidět ta ztracená jiskra, kterou za poslední rok nedokázali najít. Immortals nadruhou stranu zažívají interní problémy a to se očekává, že se podepíše i na jejich přípravě. Pokud zde udělají fnatic svůj domácí ukol a proberou velké možství dem, které jim Immortals za poslední dobu dali k dispozici, tak by se zde měli určitě radovat domácí. Za nás vidíme dobré odds pro fnatic 60:40.

Gambit vs mousesports

Gambit ztratili Zeus faktor a před pár dny prohráli proti polskému celku který není ani v top100 hltv žebříčku, takže už asi teď víte co se tím snažím naznačit. Každopádně se nesmí opomíjet ten fakt, že Gambit jsou LANovým týmem, který dokáže na offline akcích zázraky. Mousesports jsou v tuto chvíli snad nejhladovějším evropským celkem, který chce vyhrávat za každou cenu. Jak nám ještě oskar prozradil, tak jejich treninkový režim je opravdu nabitý a nemaji vpodstatě čas na nic jiného než trénování. Tady je to opravdu těžke ale čekám, že Gambit teď čeká strmá cesta dolů a bez Zeusova leadovaní je může zachránít jedine GODMOD v podání Adrena nebo Dosii. Za nás tedy odds ve prospěch mouz a to 65:35

FaZe vs NiP

Nová sestava FaZe je opravdu strašidelná a určitě se bude pro mnohé zdát jako naprostý favorit v tomto zápase. Jenže, nesmíme zapomenout, že se hraje na území NiP a už jen to jim dává něco extra navíc. Klukům určitě hraje dobře do karet i to, že coach může mnohem více zasahovat do hry a Threat je jedním z největších coachů své doby. FaZe, i když mají výborného Leadera v podobě karrigana, potřebují více času na stmelení týmu a taktik. Už v minulosti říkal kapitán FaZe, že tak základní věc jako je komunikace jim dělá problémy a dost možná to vypadá, že FaZe budou potřebovat trošku více času, než rozjedou své dominantní období. I když podle výsledků a sestavy sázkové kanceláře upřednostnují FaZe, tak Já zde vidím jako favorita švédy. Firepower je dobrá věc ale NiP Magic je ještě lepší. Za mě tedy zkouším vsázet na underdoga a dávám 60-40 pro NiP v tomto BO1 zápase.

G2 vs EnVyUs

Poslední z úvodních skupinových zápasu bude souboj dvou Francouzkých bratrů, kteří si prohodili hráče začátkem roku. G2 má ve vzájemných zápasech navrch, před před týdnem v ESL One New York kvalifikaci ale dokázali EnVyUs porazit svého rivala v BO3, takže očekávám, že G2 budou extra motivovaní jim to co nejdříve vrátit. EnVyUs proti G2 dokázali dát dohroady dvě výhry v řadě pouze na začátku "French Shufflu" a výhry byly od sebe vzdálené méně než den, takže zde očekávám, že se jim to nepodaří navázat na výhru z předešlého týdne a podlehnou proti G2. Výhoda co jim zde ale hraje do karet je samozřejmně to, že se bude hrát BO1. Na francouzké týmy opravdu nerad vsázim, protože se může stát cokoliv a taky jsem dost v mínusu co se týče G2 a EnVyUs zápasů :D. Za nás to bude 65:35 pro G2 ale pokud neumíte říct ani Bonjour, tak vám doporučuji zápas skipnout :).

 

Top 3-4 

FaZe a fnatic ukazují po prázdninové pauze opravdu skvělé výkony a náš tip je, že se jim povede minimálně dostat až k branám semifinále. 

 

Finalista

Pokud skupiny dopadnou bez překvapení, tak by se mohlo poštěstit, že se nám Astralis podívají do finále po pěti měsících. Od zonica jakožto coache Astralis očekaváme, že využije nové změny v coachování a pomůže tak Astralis překonat překážky a popstrčí je na výsluní.

 

Vítěz

SK si určitě po nevydařeném PGL budou brousit zoubky na nejvyšší příčku a asi se ani není čemu divit, když si i my volíme nejlepší tým světa za vítěze. SK jsou si dobře vědomi toho jaká je jejich pozice z minulého DreamHack masters a je jen na nich ukázat švédskému publiku kdo je momentálně jedničkou světového Counter-Striku.

 

Image result for dream hack malmo 2017

 

 

 

 

odstavec2

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Podmínky ochrany osobních údajů.