HITPOINT Finals #13

Už tento víkend odstartuje 13. pokračování nejprestižnější herní show na tuzemské scéně! Celá akce se opět bude konat v moravském městě gamingu - Svitavy, které tento event hostí dvakrát do roka. Celá akce je především stavěna na dobré atmosféře a ta se tu dá srovnat jen s akcemi v zahraničí, protože to opravdu na jiné české akci nezažijete. Ať už se jedná o neustálé skandování fanoušků a nebo ten fakt, že si můžete zaskočit na bar pro limonádu či pivko a prohodit tam pár slov se svým oblíbeným profíkem. Je vidět, že kluci za projektem Hitpoint myslí především na fanoušky, kteří se jím každý půl rok rádi vrací ještě ve větším počtu.

Image may contain: one or more people, crowd and indoor

Letošních finals se měla zúčastnit i domácí špička v podobě ext eXtatus, těm však cestu zkřížilo finále ESEA ligy v Americe, a tak se museli s ligou rozloučit. Později se však ukázalo, že Amerika má problémy a celé finále bylo přesunuto na leden, ale ext eXtatus už bohužel přenechali své místo v lize někomu jinému. 

O celkový prize pool, ve výši 70 000,-, se poperou čtyři celky, kterým se povedlo projít přes náročnou kvalifikační fázi. V prvním dni uvidíme dopoledne zápas mezi Universe a eEriness a v odpoledních hodinách se rozhodne mezi Majestic Lions a eSubou. V neděli na nás pak už čeká ranní zápas o třetí místo a v podvečer epické finále. A kdo že do finále postoupí?

hitpoint13

 

1. zápas, Sobota 16.12., 10:30 : UniverseTeam Universe vs eEriness  eEriness

Vzájemný zápas ve skupinové fázi dopadl 1:1, kdy oba celky dokázaly vyhrát svůj map pick (overpass za Universe a train za eEriness)

U obou celků nastala výměna hráče těsně před finals, kdy tým Universe byl posílen o silného hráče Matěje "twist" Petráše a eEriness byli naopak oslabeni, když jim eSuba ukradla nejlepšího hráče celé kvalifikace - Dominika "NIO" Maxiána s KDA 1.73. Jeho místa se ujal oldschooler Tomáš 'Wantyyyy' Jarolím, který je rozhodně více než adekvátní náhradou a za svojí karieru zvládl vyhrát už mnoho turnajů.

Papírově se zde Team Universe tváří jako adept na postup do finále, avšak nemůžeme podceňovat zkušené borce z eEriness, kteří v online kvalifikaci předváděli ohromné výkony. Nicméně ztráta hráče NIO bude určitě znatelná. Pokud však budou eEriness schopni přizpůsobit svůj team play a hrát více agresivně a na jednoduchou spolupráci, tak by mohli Team Universe překvapit a podívat se tak poprvé do finále Hitpoint ligy. Za nás šance vidíme lehce pro Team Universe a to v poměru 60:40.

prvni match

statistika ze všech zápasů je k nalezení na stránkách Hitpoint.cz

 

 

 

2. zápas, Sobota 16.12., 16:30: Majestic Lions Majestic Lions vs eSuba eSuba

Vzájemný zápas ve skupinové fázi také dopadl 1:1, kdy opět dokázaly týmy výhrát své map picky (inferno za eSubu a train za Majestic)

Tým eSuba, jenž si během pár posledních měsíců vylepšil sestavu o talenty z jiných týmu, je největším adeptem na vítězství letošních finals. Mají to i o to jednodušší, že jejich nemesis eXtatus se turnaje nezúčastní. Majestic Lions jsou tu od toho, aby překvapili. Ve skupinách se jim to povedlo, ale teď je potřeba převést úspěch z onlinu na LAN. Měsíc zpátky bylo MČR a podobný zápas nedopadl pro lvíčata vůbec pěkně, dvakrát totiž dostali od eSuby 16:5. Nevěřím, že to kluci z eSuby budou mít tak jednoduché jako na MČR. Nicméně Majestic Lions by potřebovali notnou dávku štěstíčka, aby se jim tento modrý gigant podařil poslat k zemi. Pokud by nová posila Majesticů - fraged, rozjel AWP bomby a eSuba by na něj nenašla recept, tak by se to třeba i povedlo. Za nás ale vidíme šance jasně pro eSubu a to 70:30.

prvnimatch2

 

3. zápas, Neděle 17.12., 10:30: zápas o třetí místo

Podle našich propočtů se bude jednat o zápas mezi eEriness a Majestic Lions. Kluci z eEriness měli již na minulých finals v druhém dni problémy a my počítáme s tím, že to nebude jinak. Komu by se taky chtělo takhle brzo ráno hrát? Snad jen těm mladým klukům z Majestic Lions, kterým by tohle mohlo hrát do karet.

 

3. zápas, Neděle 17.12., 16:30: Finále 

Podle našich propočtů se bude jednat o zápas mezi Team Universe a eSuba. Ať už se eSuba postaví komukoliv, tak by měli na letošních finals skončit na první příčče. Ze všech týmů mají nejlepší zázemí a nejlepší hráče, no a pokud jedno z toho nemají, tak si to dokáží rychle zařídit. Nebudou to mít však kluci úplně zadarmo, neboť domácí scéna dokáže držet krok a mladí talenti se dokáží velice rychle zlepšovat a přizpůsobovat.

 

Celkový vítěz Hitpoint CS:GO Finals:  eSuba

 

 

 

 

 odstavec2

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Podmínky ochrany osobních údajů.