IEM Oakland 2017

První fáze Intel Extreme Masters Season XII Oakland započne 14.listopadu a formátem budou, stejně jako na minulém IEM Oakland, dvě skupiny, kde každý bude hrát s každým jednu mapu. Finální víkendová fáze semifinále se odehraje v Oracle aréně ve státě Kalifornie. Vítězové skupin budou nasazeni přímo do semifinále a zbylé dvě postupová místa z každé skupiny si zahrají čtvrtfinále o postup do Arény. Každý tým tedy čeká pět zápasů ve skupině, což znamená, že tři výhry ve skupině by měly znamenat jistý postup do playoff. IEM Oakland se bude chlubit novým hodnocením zápasů, které skončí svůj boj v prodloužení, kdy výherce dostane dva body a ten, co smutně v prodloužení podlehne se bude moct spokojit s bodem jedním.

Přesně před rokem zde triumfovali nip Ninjas in Pyjamas, když ve finále nečekaně porazili 6137 SK Gaming. Letos je turnaj opět plný hvězdných jmen a podle sázkových kanceláří mají největší šance 6665 Astralis6137 SK Gaming6667 FaZe5995 G2.

Související obrázek Oracle Arena v Oaklandu. Kde jsem sakra zaparkoval to svoje auto?:D

Group A Group B
Brazil SK Europe FaZe
Denmark Astralis France G2
United States Cloud9  United States Liquid
Sweden NiP Kazakhstan Gambit
France EnVyUs  Australia Renegades
Mongolia TheMongolz  Europe OpTic

 

Začněme hezky od vrchu, 6667 FaZe jsou v poslední době hodně dominantním týmem. To, že vítězství na ESL One New York nebyla žádná náhoda bylo ihned potvrzeno na posledním Majoru tohoto roku. Ať už je to Rain, který dokáže kolo za kolem otevírat bombsajty a nebo NiKo, jako spolehlivý obránce za CT, nikdo na těchto dvou turnajích nebyl ani schopen urvat 6667 FaZe jedinou mapu. Jejich nezastavitelnost byla zastavena až nedávno v ruském EPICENTERu a i když se už týmy naučily, jak se tomuto super týmu přizpůsobit, tak jsou stále považováni jako favoriti co by se měli dostat až do finále.6665 Astralis jsou pravděpodobně nejvetším konkurentem karriganova týmu, i navzdory tomu, že Dupreeh nemá v posledních měsících tu nejlepší formu, tak mu to na Eleague střílelo o stošest a hodně dopomohl svému týmu zajistit si druhé místo na tomto Majoru. Jejich taktická stránka, kterou pomohl implementovat in-game leader gla1ve jim přinesla v minulosti velký úspěch a dokonce z nich udělala Major šampióny. Bude to ale stačit na podrobení a přestřílení 6667 FaZe? To nám prozradí až čas samotný.

Dva týmy, které se v poslední době potýkají s problémovými výsledky jsou 6137 SK Gaming5995 G2 Esports. Brazilci si prožili svoje nejhorší období plné neuspokojivých výsledků a z posledního Majoru byli vyřazeni už ve skupinové části týmem Heroic Heroic, což jen vedlo ke zvěstem, že se Felps chystá na lavičku. Ndávnému vítězství na ruském EPICENTERu, ukázalo že Boltz je ideální pasivní support, který dobře vyvažuje agresivní hru fera a coldzery. Díky čisté palební síle těchto dvou hvězd jsou SK stále neskutečně konkurenceschopní a určitě by se s nimi mělo počítat co se titulu týče. 

5995 G2 jsou, díky hvězdné sestavě, mnohými přezdíváni jako "French Super Team". I když tým oplývá neskutečnou dávkou palební síly, tak byli v minulosti kritizováni za zbrklé ekonomické hospodaření a jejich neustálé force-buye je i několikrát stály zápas. Navzdory jejich prvnímu místu na DreamHack Masters Mälmo 2017 si analytici myslí, že tento tým nemůže uspět pokud svoje nákupy nezačnou organizovat efektivněji. Snad tento turnaj bude tím, kde si uvědomí pochybení ve svojí nákupní strategii. 

Země neomezených možností, Amerika, tu má svoje zástupce rovnou dva. 5752 Cloud9 budou nažhavení zase ukázat svůj skill na domácím písečku a nutno podotknout, že se jim doma opravdu daří. Tarik i Rush se výborně předvedli před měsícem na domácím DreamHacku a v Oracle Aréně tomu nebude jinak. Klíčovým faktorem pro 5752 Cloud9 bude Tarikova abilita psychicky podpořit svoje spoluhráče v těžkých situacích když hra nepůjde jejich cestou. Liquid Liquid na druhou stranu potřebuje zopakovat svojí formu, co měli na ESL One New York (kde skončili na druhém místě). Dopomoci by jim k tomu měl steel z Immortals, který nahrazuje stanislawa, po té co nitr0 převzal velení, tak se stan ukázal nepotřebným článkem a Liquid Liquid se rozhodli dát šanci tomuto Brazilci.

Nepředvídatelným elementem, na který si musíme dávat pozor na tomto turnaji budou určitě OpTic_Gaming OpTiC a jejich Evropská sestava. Před nedávnem této talentované a hvězdné sestavě unikla kvalifikace na Major a určitě budou chtít všem dokázat, že mají na to poprat se s těmi nejlepšími. Bude určitě hodně zajímavé sledovat jejich zápasy a ostřílené taktiky, které připravil sám pan Freiberg

Legendární tým nip NiP už není horkým favoritem, jak tomu bylo v minulosti, každopádně všechny důležité ingredience pro to, aby opět rozvířili vody a vyhráli velký turnaj, určitě mají. Je tomu totiž přesně rok, co se jim podařilo vyhrát velký turnaj plný hvězdných týmu a bylo to právě zde v Oaklandu. I když mají v poslední době Ninjové přesvědčivé výsledky, tak to určitě bez malé trošky zázraku nepůjde. Někdo tomu říká: "mít den" či "mít štěstí", zatímco fanoušci tohoto celku to nenazvou jinak než: "NiP Magic". 

Francouzská dvojka v podobě EnVyUs EnVyUs bude hodně spoléhat na individuální výkony svých hvězdných aimerů, ale poslední forma ukazuje, že už na jejich výkonech nejsou až tak závislí a dokáží hrat ve větší pohodě i s pomocí týmových nástrojů. Happy je hodně zkušený in-game leader a svůj tým vede výborně. Jejich poslední výsledky ukazují, že na jedné mapě dokáží porazit i ty nejlepší. Pokud se jim vyhne smůla a špatne tajmingy, tak můžou být jednim z velkých překvapení ve svojí skupině.

Australští Renegades Renegades posílil nedávno kanaďan NAF a byla to přesně ta změna kterou klokani potřebovali. Za poslední měsíc si poradili s HR HellRaisers5378 Virtus.pro, když stali se šampióny SL i-League Invitationals v Shanghaii. No a minulý víkend nestačili na 5752 Cloud9 ve finále iBuyPower Masters 2017. Tento celek je tedy v ideální formě překvapit kterýkoliv tým v BO1 zápasech a dost možná budou překvapením, které pošle nejeden lepší tým pryč z turnaje.

Posledním černým koněm, který dokáže vyhrát Major aniž by se u toho jejich krasavec (xgod) zapotil, je tým 6651 Gambit. V poslední době však kluci ukazují na onlajnu nepěkné výsledky a doslova prohrají s kým můžou. Není se čemu divit, jejich parketou je totiž hra na LANu a sami dobře ví, že po prohrách příjdou výhry. To co ale stálo za jejich epickým vítězstvím na PGL Major Krakow nebyly výhry na onlajnu, sám HObbit zmínil po vyhraném Majoru, že prohráli na onlajnu snad každý trénink, takže to byla hlavně Zeusův přípravný bootcamp, kterého se účastnili před akcí. O tom, jaká je jejich příprava teď se dá jen spekulovat, ale podle jejich výsledků to vypadá, že kluci potřebují ještě trochu času než začne jejich týmová spolupráce fungovat na jedničku. Nikdo tento celek však podceňovat nebude, protože všichni dobře vědí, že tento tým má vše potřebné aby dokázal postoupit ze svojí skupiny.

oakland

Komu věříme, že postoupí ze skupin?

Brazilci okolo Fallena se drží na špici už skoro dva roky. Jejich recept na výhraný zápas je jasný: fer nebo coldzera topfraguje, zatímco zbytek týmu jednoduše hraje svojí hru a snaží se supportit svoje agresivní hráče. To, čemu by se měli vyhnout, jsou případné ekonomické problémy, které by je mohly stát zápas. Akvizice Boltze hodně pomohla a dost možná to bude právě on, kdo pomůže 6137 SK Gaming zpět na vrchol. 

Dánští 6665 Astralis se minulý rok po přijetí gla1ve-a instantně proměnili z týmu co končil na druhých místech na tým co vyhrává šampionáty. Na všech letošních eventech jsme mohli vidět od 6665 Astralis solidní výkony, avšak co se vrátilo, je jejich zlozvyk: choke/choking. Druhá polovina roku je pro 6665 Astralis zatím bez trofeje, za to ale spoustu druhých a třetích míst. Jedním z faktorů je Kjaerbye, kterému trošku spadla forma a dost možná to bude on, kdo rozhodne, zdali Dánové zazáří a nebo se spokojí s dalším 2.-4. místem.

Co se týče palebné síly, tak jsou 5752 Cloud9 hodně vysoko. Kluci jsou spolu už skoro tři měsíce a nutno dodat, že tarik a RUSH dopomohli rozvinout taktickou i všestrannou stránku této Americké jedničky na výbornou. Jediné, co jim teď chybí je stabilně porážet lepší týmy. Za poslední týdny si kluci připsali hned dvě trofeje na domácí půdě a v Oaklandu budou mířit hodně vysoko. Postup do playoff od nich bereme jako samozřejmost.

Francouzká jednička 5995 G2 Esports sklízí v poslední době úspěchy své tvrdé práce a hodně se podobají Brazilcům v tom, co potřebují k vítězství. Jednak je potřeba, aby hvězdy týmu trefovali své střely a aby AWP God KennyS měl peníze na "Magic Stick". Přehnané force buye jsou právě trnem v oku 5995 G2 už dlouhou dobu, když dokáží vyhraný zápas přeforcovat až do prohry 14:16. Takže pokud si dají pozor na ekonomii, tak je můžeme klidně vidět i ve finále. Minimum, co se očekává je ale postup do playoff.

Skupina B patří k te nejsilnější a podle nás se o jedno z postupových míst poperou týmy Liquid Liquid Renegades Renegades. První zmíněný celek před pár dny vyměnil jednoho hráče a nejspíš ještě neměli kluci moc času plně steela začlenit. Faktem každopádně je, že steel přišel tým vylepšit a jeho playstyle tomu i odpovídá, takže se očekává od Liquid stále výborný výkon. Druhý tým je naopak nečekanou novinkou a nahradili na turnaji 7010 Immortals. Jejich forma je nejlepší za poslední dobu a mnoho týmů nemusí být na jejich hru připravena, zvlášť když byly přidáni do turnaje den před začátkem.

6667 FaZe si drží v tuto chvíli post světové jedničky a očekává se, že by se měli pohodlně dostat až do finále. Podle sázkových kanceláří a mnoha fanoušků jsou právě 6667 FaZe největším kandidátem na zisk trofeje v tomto turnaji. Jejich poslední výkony jsou hodně přesvědčivé a je vidět, že se kolem karrigana sešla opravdu skvělá parta těch nejlepším ve svém oboru.

 

Ze všech týmů, co se zde utkají, vidíme finále na zápas mezi giganty 6137 SK vs 6667 FaZe, kde si to v maratónové BO5 rozdají o titul IEM Oakland 2017.

 

Rozpis skupinových zápasů

Úterý, 14. Listopadu
20:00 Sweden NiP vs. Denmark Astralis BO1 - zonic nastoupí místo device
20:00 France EnVyUs vs. Brazil SK BO1
21:15 Sweden NiP vs. Brazil SK BO1
21:15 United States Cloud9 vs. Mongolia TheMongolz BO1
22:30 United States Cloud9 vs. Denmark Astralis BO1
22:30 France EnVyUs vs. Mongolia TheMongolz BO1
23:45 Brazil SK vs. Mongolia TheMongolz BO1
23:45 France EnVyUs vs. Denmark Astralis BO1
01:30 France G2 vs. Europe FaZe BO1
01:30 Europe OpTic vs. Kazakhstan Gambit BO1
02:45 Europe OpTic vs. Europe FaZe BO1
02:45 United States Liquid vs. Australia Renegades BO1
04:00 United States Liquid vs. Kazakhstan Gambit BO1
04:00 France G2 vs. Australia Renegades BO1
05:15 Europe FaZe vs. Australia Renegades BO1
05:15 France G2 vs. Kazakhstan Gambit BO1
Středa, 15.Listopadu
20:00 Brazil SK vs. Denmark Astralis BO1
20:00 Sweden NiP vs. United States Cloud9 BO1
21:15 France EnVyUs vs. United States Cloud9 BO1
21:15 Sweden NiP vs. Mongolia TheMongolz BO1
22:30 United States Cloud9 vs. Brazil SK BO1
22:30 France EnVyUs vs. Sweden NiP BO1
22:30 Mongolia TheMongolz vs. Denmark Astralis BO1
00:15 Europe FaZe vs. Kazakhstan Gambit BO1
00:15 Europe OpTic vs. United States Liquid BO1
01:30 France G2 vs. United States Liquid BO1
01:30 Europe OpTic vs. Australia Renegades BO1
02:45 United States Liquid vs. Europe FaZe BO1
02:45 France G2 vs. Europe OpTic BO1
02:45 Australia Renegades vs. Kazakhstan Gambit BO1
Čtvrtek, 16.Listopadu
20:00 Čtvrtfinále #1 BO3
23:35 Čtvrtfinále #2 BO3
Sobota, 18.Listopadu
22:00 Semifinále #1 BO3
01:50 Semifinále #2 BO3
Neděle, 19.Listopadu  
22:15 Grand finále BO5

 

 

 

 

 

odstavec2

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Podmínky ochrany osobních údajů.