DreamHack Open Valencia 2017

Od 13. do 15. července nám bude na výstavišti ve Valencii probíhat další zastávka DreamHacku. 8 týmů z Evropy a Ameriky si mezi sebe rozdělí 100 000 $. Turnaj bude mít GSL formát, kdy se první den budou hrát úvodní skupinové zápasy systémem BO1 a vyřazovací část, co je následující den, už bude BO3. Funguje zde tedy double elimination, kdy jedna prohra ještě neznamená cestu domů. Letos se očekává účast hvězd v podobě EnVyUs, NiP, Heroic, CLG, KPINRG, Misfits či Maikeleleho nový tým Red Reserve, kde se rozhodl zakotvit a pomohl pozdvihnout švédské uskupení do žebříčku top 35 týmu na světě.

 

Schéma zápasů ve skupině v GSL formát:

Výsledek obrázku pro GSL system

*pro sestava členů stačí kliknout na tým

**týmy jsou seřazeny podle nasazení, tzn. EnVyUs #1, KPI #4

Group A Group B
France EnVyUs United States CLG
United States Misfits Sweden NiP
Denmark Heroic Sweden Red Reserve
Spain KPI United States NRG

 

 

 

 

 

Kdo postoupí ze skupiny ?

Ze skupiny A se očekává od EnVyUs, že si budou chtít spravit chuť po nevydařené kvalifikaci v Bukurešti a budou chtít ve Španělsku vyhrát, takže počítáme s tím, že do playoff půjdou neporaženi a bude se rozhodovat mezi Misfits a Heroic o tom, kdo postoupí do playoff jako číslo dvě. Tým Heroic v poslední době předvádí hodně nestálé výsledky a dost možná bude DH Valencie ten event, kde se rozhodnou spravit si sebevědomí a nepodcení přípravu na skupiny. Za nás tedy ze skupiny postoupí jako číslo jedna EnVyUs a jako číslo dvě právě tým Heroic

Ve skupině B hodně fanoušků očekává jako favorita tým NiP. Ninjové by měli být schopni i v nové sestavě odvádět hodně přesvědčivé výsledky a s BO1 také problémy nemají. Spíš jsme zvědaví, jestli jim někdo už ten Cache začne škrtat :). Americké celky CLG a NRG jsou schopni se navzájem porážet jako na běžícím páse. Něco, na co jsme tak nějak, u Američanů, zvyklí. Každopádně CLG se zdají, že mají v poslední době navrch a předvedli to před měsícem ve Švédsku, kdy si ve skupině poradili jak s Fnatic, tak s Gambit. Tady si tedy dovolíme předpovědět postupující NiP a z druhého místa CLG.

 
2017-07-13 - úvodní zápasy bo1
 
13:00
EnVyUs
vs
KPI
DreamHack Open Valencia 2017
 
 
14:30
CLG
vs
NRG
DreamHack Open Valencia 2017
 
 
16:00
Misfits
vs
Heroic
DreamHack Open Valencia 2017
 
 
17:30

NiP
vs

RReserve
DreamHack Open Valencia 2017
 
 
19:00

 
vs

 
DreamHack Open Valencia 2017
 zápas vítězů skupiny A
 
20:30

 
vs

 
DreamHack Open Valencia 2017
 zápas vítězů skupiny B
 

 

Pátek, 14. července
11:00 Skupina A vyřazovací zápas   BO3
14:00 Skupina B vyřazovací zápas   BO3
17:00 Skupina A zápas o postup   BO3
20:00 Skupina B zápas o postup   BO3

 

 

 

 

     
Sobota, 15. července
12:00 Semifinále #1 (B1 vs. A2)   BO3
15:00 Semifinále #2 (A1 vs. B2)   BO3
19:00 Grand finále

 

 

 

 

První BO1 zápas by neměl nabídnout velké překvapení. Záleží jen na španělských KPI jestli si udělali domácí úkol a dali si tu práci s nastudováním svého oponenta. KPI s EnVyUs ještě nikdy nehráli, což Španělům určitě nepřidává a my tohle vidíme jednoznačně ve prospěch EnVyUs.

Druhý zápas bude americké derby mezi CLG a NRG. Více než 70% očekává výhru CLG. Oba týmy jsou ale schopné neuvěřitelných throwů, takže bych si na tento zápas dal pozor. NRG mají už dlouho CLG co vracet, takže budou extra motivováni a já sám bych se spíš tomuto zápasu vyhnul. Přeci jen tu máme na jedné straně nekonzistentní NRG, kteří dokáží porazit i giganty jako SK a na druhé straně CLG, kteří před týdnem dokázali prohrát v kvalifikaci na DH Atlantu proti mixu.

Třetí zahajovací zápas by měl být tím nejvyrovnanějším z úvodního dne. Heroic jsou velice silným týmem a Misfits v poslední době také hodně vyrostli. Před týdnem si dokonce urvali spot na DreamHack Atlanta v americké kvalifikaci. Jako vždy se, v BO1 formátu, může stát cokoliv a hodně ukazatelů upřednostňuje výhru dánských hrdinů, ale jak znám kapitána Misfits - Seana Gares - tak on je schopen svůj tým důkladně připravit dopředu, pokud má tu informaci proti komu budou nasazeni, což díky GSL systému má. My věříme Evropanům, ale přesto pozor, stále je tu dost prostoru pro Misfits, aby všechny překvapili.

Poslední zápas z úvodního dne, o kterém víme dopředu, bude mezi NiP a Red Reserve. Tady by to NiP neměli mít úplně zadarmo a dokonce dva měsíce zpět dokázali NiP proti Red Reserve prohrát poměrem 4:16. Zápas byl sice odehrán online což, jak mnoho profesionálu stále opakuje, vůbec nic neznamená, protože ten pravý Counter-Strike se hrál, a vždycky bude hrát, na LANu. My očekáváme, že ostřílení a zkušení borci z NiP budou mít psychicky i zkušenostně navrch a s Maikeleleho novým týmem si poradí. 

 

Playoff

Pokud všechno půjde podle statistik a bez překvapení, tak bychom měli očekávat v playoff Heroic vs NiP a EnVyUs vs CLG. Heroic s NiP hrát umí. Už několikrát je, jako underdog, dokázali porazit. V NiP, stejně jako v Heroic, navíc tento rok vyměnili dva hráče a mám pocit, že i jejich map pool a styl hry tomu odpovídá. V tomto duelu si dovolím považovat za favorita švédský celek NiP 60% - 40% Heroic. Všechno samozřejmě bude i záležet, jak se oba celky poperou s úvodem turnaje, a v jaké formě se budou hráči cítit. Druhý potenciální zápas EnVyUs proti CLG by si měli frantíci pohlídat a ve finále se pak utkat proti NiP a nakonec pozvednout trofej. NiP ještě nemají optimální team play po změně hráčů a hodně tam tahá individualita, takže jediný, kdo to EnVyUs může prohrát, jsou oni sami.

 

 

 

 

 

odstavec2

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Podmínky ochrany osobních údajů.