ASUS Cerberus V2 si vzal na paškál Pepik

Stejně jako nedávno psal kolega efron o výhodách či úskalích myšky z dílny Republic of Gamers (ASUS), tak já jsem teď poctěn žádostí vyjádřit se k novince v podobě sluchátek ASUS Cerberus V2. Tak jdeme na to !

IMG_0542

PRVNÍ DOJEM

Téměř po třech letech se ASUS vytáhl s novou verzí těchto sluchátek s jednoduchým označením V2. Hned, jak jsem je dostal do ruky (v krabici), tak kromě designu, který není nijak kýčovitý a na první pohled hřejivý, mne zaujalo, jak jsou sluchátka neuvěřitelně lehká. Pro mě osobně je to velké plus hned ze startu, a to jsem je ještě ani neměl na hlavě. Oproti předchozí verzi jde tedy o lehké navýšení hmotnosti, avšak o pouhých 78 gramů. Každopádně rozdíl mezi jinými značkami či druhy je markantní. 

Větší hmotnost (344g) má své vysvětlení. Pro mě zcela logické a pozitivní. ASUS Cerberus V2 jsou nepatrně těžší díky nerezovému, ocelovému čelu, které lemuje horní část sluchátek. Toto čelo má sluchátka chránit před možnými poškozeními následky pádu, apod. Já osobně toto vylepšení vítám, jelikož jsem, bohužel, ne jedny sluchátka rozbil, či se poškodily následkem cestování. Takže za mě si tento upgrade určitě zaslouží palec nahoru.

ROZBALUJEME

Dobrá budu upřímný - počteníčko v podobě uživatelské příručky jsem, snad jako každý natěšený zákazník, hodil obloučkem směrem vzad a sluchátka už mi seděly na hlavě. Musím podotknout, že prvotní pocity byly trošku smíšené. Poměrně dost tlačily na uši, což má být pochopitelně i účelem gamingových sluchadel, avšak na můj vkus možná až příliš. Není třeba ale nad tímto faktem zoufat. Tím, že je máte na hlavě se postupem času sluchátka uzpůsobí a tlak není zdaleka takový, jako při prvním nasazení. 

Perličkou je, že jsem zkoumal, kde mají tyhle krásky mikrofon. No trvalo mi poměrně dlouho jej hledat. A ještě k tomu neúspěšně. Mikrofon zkrátka nikde! Tak si říkám, že se bude asi odněkud vysouvat a já jsem jen slepý a nebo zde byla druhá možnost, že někde "soudruzi z NDR" udělali chybu. No ukázalo se, že tím soudruhem jsem tak maximálně já. Mikrofon u sluchátek samozřejmě je. Je oddělitelný, se svým vlastním jackem (3,5mm) a do sluchátek se zapojuje v případě potřeby. Může se pyšnit citlivostí -40 dB ± 3 dB a frekvenční odezvou 50 ~ 10000 Hz. Pro případ, že byste někdy mikrofon náhodou zapomněli, zoufat nemusíte. Sluchátka mají mikrofon i vestavěný a to s citlivostí -45 dB ± 3 dB a frekvenční odezva je zde stejná, jako u mikrofonu s ramenem. Takže slyšet vás spoluhráči  či kolegové rozhodně budou. Každopádně rozdíl v kvalitě zvuku je poměrně dost znatelný, takže doporučuji nemít děravou hlavu, když budete sluchátka s sebou někam brát.

IMG_0543

NĚCO PRO TECHNIKY

Rozměry 224.84 x 198.4 x 10.33 mm dokazují, že na své přijdou takřka všichni. Navíc díky posuvné čelence nemusíte řešit nastavení správné velikosti manuálně, jako tomu bývalo kdysi a u některých druhů sluchátek tomu tak stále je. Již zmíněná hmotnost 344g a frekvenční odezva sluchátek 20 ~ 20000 Hz uspokojí opravdu valnou většinu zákazníků. Co je nového oproti staršímu sourozenci ? Díky kompatibilitě s platformou PS4, xBox ONE nebo i mobilními zařízeními je využití téměř maximální. Ovšem vlastníci mobilních telefonů iPhone 7 přijdou zkrátka. To ale s jakýmikoliv sluchátky jiné značky, takže to rozhodně není nutnost brát jako nedostatek. 

S čím jsem vždy míval velké potíže a následně problémy byla kabeláž. Jednou to byla krátká délka. Po druhé zase materiál, kterým je kabel pokrytý. Ano, když jste doma, délka až takovým problémem být nemusí. Ovšem když jste někde na turnaji, tak není možnost si vše poskládat tak, jak tomu máte za vlastním stolem doma. A problém může být na světě. Délku kabeláže 1.2m a možnost prodloužení až na 2.5m vidím jako ideální možnosti k výběru a splnění účelu. Co se materiálu, kterým je kabel pokrytý - nazval bych to "zlatá střední cesta". Není gumový a nic podobného. Takže k lámání a popraskání opravdu dojít nemůže. Určitě ne samovolně. 

IMG_0544

CERBERUS V2 V PRAXI

Bude to nejspíše jen můj názor, nebo vkus, ale dle mého sluchátka málo těsní, nebo jak bych to jinak laicky nazval. Zkrátka když si představíte, že jste na turnaji, kde je hluk, diváci šílí, tak pokud nechcete následkem extrémní hlasitosti postupně přijít o sluch, moc toho neuslyšíte. Nicméně i navzdory tomuto drobnému nedostatku je zvuk opravdu kvalitní a ve hře slyšíte i mouchy létat. Kvalita mikrofonu také nezaostává. Avšak tyto dva faktory se budou často odvíjet od kvality zvukové karty, kterou váš počítač disponuje. Mojí výtkou k těmto sluchátkům je, že nemají svoji vlastní zvukovou, USB kartu. Tudíž při zapojení do různých platforem nebo PC se může kvalita zvuku i výstupu z mikrofonu rapidně měnit. 

IMG_0545

ZÁVĚR A HODNOCENÍ

Když to celkově shrnu, tak u mě převládá nadšení nad zklamáním. Jelikož lze sluchátka, díky odjímatelnému mikrofonu nosit, aniž byste vypadali jako tydýti, k poslechu hudby, je to dalším benefitem, který u některých gamingových sluchátek mít nebudete. Co se herní části týče - pokud hrajete spíše jen z pohodlí domova za naprostého ticha, tak jsou Cerberus V2 jasnou volbou a litovat nebudete. Pokud je tomu naopak, a hodně cestujete na velké turnaje, pak doporučujeme, třeba od kamarádů, nejprve vyzkoušet, jak vám budou aspekty těchto sluchátek vyhovovat. 

Za mě tedy hodnocení:  1-

 

 

 

 

 

odstavec2

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Podmínky ochrany osobních údajů.