Efronův test herní myšky Gladius II

 ASUS představil druhou verzi populární herní myši GLADIUS.  A já jsem dostal šanci tuhle krasavici otestovat přímo v boji! A jaké jsou moje dojmy?

DSC_0222

JAKÉ JSOU PARAMETRY A CO VŠE DOSTANETE?

Pohodlné klikání mají na starost kvalitní spínače japonské firmy Omron D2FC-F-K, které mají garanci 50 miliónů stisknutí. Pokud vám jejich odpor nebude vyhovovat, můžete je vyměnit za spínače Omron D2F-01F, které jsou součástí balení.

Tato optická myš, určená především pro hráče stříleček, disponuje přizpůsobitelnou RGB technologií ASUS Aura Sync. Díky ní se můžete vyřádit na světelných efektech nebo myš jen zesynchronizovat s jinou ASUS RoG periferií.

Perfektní zážitek ze hry zajistí senzor Avago, který hravě zvládá až 12 000 DPI. O radost ze hry tedy nebude nouze a každý fanoušek FPS her si může vychutnat bezchybný pohyb crosshairu. GLADIUS II má také nově boční tlačítko určené pro rychlé snížení DPI. Tím dočasně zvýšíte přesnost pohybu myši pro preciznější zaměření cíle. Tahle vychytávka se hodí hlavně na odstřelování na delší vzdálenosti.

DSC_0213

ROG Armoury

Díky exkluzivnímu rozhraní ROG Armoury můžete programovat tlačítka, světelné efekty, úroveň výkonu, kalibraci podle povrchu nebo například pustit snímání kolikrát jste stiskli tlačítka, a také jakou vzdálenost jste myší najezdili po podložce.

Armoury_Lighting

Armoury_performance

GLADIUS II V PRAXI

Protože je Gladius II hlavně skvělou záležitostí pro hráče stříleček, otestoval jsem ji v mé oblíbené hře CS:GO. Myš je poměrně robustní a lehkost od ní nečekejte. To je podle mě základ přesného střílení. Je jedno jestli myš držíte celou dlaní (Palm Grip), nebo jen prsty (Claw Grip). Je perfektně univerzální! V ruce drží více než dobře a díky pogumovaným bokům nemusíte mít strach ani v parném létě! Používání bočního tlačítka na snížení DPI chce trošku cviku, ale testovat ho byla velká zábava.

 

ZÁVĚREM

Když jsem dostal Gladius II na testování, byl jsem trošku skeptický. Čekal jsem, že to bude jen předražená myš, která láká na dokonalé podsvícení. Opak byl pravdou. Díky citlivým spínačům jsem si opravdu užil hru s odstřelovačkou. Rychlý zoom i střelba dělá z Gladius II královnu odstřelovacích pušek, a tak i po týdenní dovolené jsem doslova trefil všechno. Zkuste sami a nebudete litovat - GLADIUS II je trefou do černého!

 

DSC_0198

 

 

 

 

 

odstavec1

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Podmínky ochrany osobních údajů.