ROG Rapture: router příští generace

Dlouho se k nám nedostal žádný novější produkt na otestování. To se však teď mění ! Dorazil k nám na test tento "mystický" router z dílny Republic Of Gamers. Tak se na něj pojďme podívat...

IMG_0814

ROG Rapture GT-AC5300 je první router s označením ROG vyvinutý přímo pro hráče. Disponuje třípásmovým Wi-Fi, osmiportovým Gigabit-LAN a vlastním čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 1,8 GHz. Díky tomu garantuje bezproblémové a plynulé online hraní. Router je vybaven také dvěma rychlými porty USB 3.0. Nabízí uživatelské rozhraní Gaming Center, které poskytuje okamžitý přehled o vlastnostech herní sítě, takže hráči mohou sledovat stav připojení a jeho stabilitu. Gaming Center také prozradí, kolik zařízení je přihlášeno v síti a jaké aplikace nebo hry připojení využívají. Toto herní centrum umožňuje i snadnou správu sítě, včetně kontroly odezvy serverů oblíbených her. Řadu funkcí a nastavení je možné aktivovat jediným kliknutím.

IMG_0812

GT-AC5300 je první herní router, který vám nabízí rovnou tři úrovně herní akcelerace. Dva z osmi portů LAN jsou specializované herní porty, které upřednostňují herní provoz pro co nejvyšší rychlosti připojení. Router má také funkci Game Boost, která spolupracuje s těmito dvěma herními porty a zároveň upravuje rychlosti připojení jednotlivých zařízení v síti. Uživatelé si mohou nastavit i vlastní herní síť, díky níž urychlí spojení mezi routerem a vybranými herními servery. Funkce Game Intrusion Prevention System (Game IPS) integruje bezpečnostní technologie firmy Trend Micro a poskytuje robustní ochranu herních sítí. Game IPS umožňuje dočasnou deaktivaci antivirových programů a firewallů v PC po dobu hraní. Díky tomu se uvolní výkon procesoru a zároveň nejsou blokovány v síti herní pakety, takže výsledkem je plynulé hraní, a to je to oč tu běží :)

IMG_0813

Snad jedna z posledních nezodpovězených otázek je: Jak je na tom WiFi ? Mít Wi-Fi je skvělé, ale ne v případě, že spojení spadne, nebo se zpomalí, přesně ve chvíli, kdy třeba clutchujete důležité kolo. K dosažení svobody, kterou si každý zasloužíme, nabízí Rapture funkci RangeBoost, tedy kombinaci zvyšující výkonný rozsah hardwaru a softwaru, která zvýší pokrytí a zároveň výrazně zlepšuje pokrytí! Sami si tak rozhodujete o tom, kdy a kde budete hrát, ne váš věčný nepřítel router!

IMG_0811

Závěrem snad jen jediná drobnost, která však nemusí být pro spoustu lidí překážkou, je poměrně zarážející cena. Každopádně, když se na tohoto terminátora podíváte, tak už se jen divím, že dokonce i nelétá a nepotřebujete na něj zbroják :) Co se týče funkcí, nelze mu nic vytknout a náročnějším uživatelům (ne jen čistě-PC hráčům) určitě splní i ty nejvlhčí sny. Koneckonců jako každý ROG produkt !

 

 

 

 

odstavec2

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Podmínky ochrany osobních údajů.