ROG Strix Evolve v rukou coache ROG SQUAD

Vítejte u nepořádné recenze myšky ASUS ROG Strix Evolve, kterou ASUS Republic of Gamers věnoval mé maličkosti. Ohledně kvality značky ROG jsem samozřejmě věděl, jelikož vlastním ASUS ROG PG279Q monitor a jejich cit pro design se mi velice líbí.

Osobně jsem na herní myši docela náročný a specifický v požadavcích, takže nikdy jsem se po ROG produktech s ocásky nikdy moc nedíval a držel se pár konkurenčních profi hráčemi ověřených produktů.

 1_1

Co v této recenzi pokryjeme ?

 

  1. Technické parametry
  2. Jak se s ní hraje?
  3. Proč ASUS ROG Strix Evolve ?

 

12

 

1. Technické parametry

Délka: 12.5 cm

Šířka: 6.5 cm

Výška: 4.1 cm

Váha: 100g (bez kabelu)

DPI: 50-7200

Senzor: PWM 3330

Připojení: USB Kabel (pletený)

Podsvícení: RGB (AURA RGB systém – možnost synchronizace s ostatními AURA RGB produkty)

Pocitově bych ji přirovnal k SS Sensei nebo ZA 11 od Zowie, ale to jen pří použití nižší varianty hřbetu myši. Cože, jake nižší varianty čeho? Aha zapomněl jsem zmínit takovou malinkou věcičku…

Celý horní hřbet se dá vyměnit, navíc je rozpůlený čili si můžete zvolit ze 4 kombinací velikosti myši. Já, kterému nejvíc vyhovuje typ myší ‘ambidextrous’ (Sensei, ZA11) čili neprofilovaný ani pro leváky ani pro praváky a s nízkou přední stranou myši na můj claw grip (Google : ‘palm vs claw grip’), jsem si vybral nízko-profilovou variantu. Nicméně pro hráče co mají radši palm grip a typy myší jako ROG Gladius či konkurenční varianty jako Razer Deathadder, EC1 od Zowie, tak pomocí volitelných horních plastů můžou na tento tvar myši ROG Evolve přetransformovat.

 

2.Jak se s ní hraje?

Po rozbalení následovalo klasické nastavení individuálních parametrů – nízko-profilové horní plasty, stáhnutí ROG Armoury, kde jsem si nastavil 400 DPI a šel myšku vyzkoušet na pár klasických testů, které když myš neprojde tak ji rovnou vyhazuju.

Akcelerace test – některé senzory mají problém s nechtěnou akceleraci tzn. že do výpočtu o kolik se pohnete crosshairem ve hře, nerozhoduje jen délka pohybu na podložce ale i rychlost. Pří pozitivní akceleraci čím rychleji švihnete myškou tím více vzdálenosti urazíte ve hře, pří negativní akceleraci naopak méně. Většina hráčů s akcelerací nehraje (najdou se vyjímky). Nicméně je naprosto nepřijatelné, když máte akceleraci vypnutou v ovladačích a ona by se stále projevovala.

Senzor test – klasické rychlé švihnutí myškou přes podložku, pohyb ve hře by neměl být deformovaný – spoustu levnějších myšek nezvládne rychlé pohyby a to je prostě pro kompetitivního hráče nepřijatelné, aby v důležitém kole ho zradila technika.

Vše v pořádku, jde se pařit. V Counter Strike: Global Offensive, jsem s myší neměl žádné problémy, ať už na DM serverech či při zápasech na portálu Faceit. Senzor a tvar myši splňoval vše co po myši požaduji. Stejné výsledky a spokojenost jsem pozoroval v dalším světových titulech jako PUBG a Dota 2. Boční strany myši jsou pokryte pogumovanou plochou se speciální texturou aby myš dobře seděla v ruce. Po týdnu hraní s ROG STRIX Evolve jsem nenašel žádnou chybičku, která by mi překážela při ať už kompetitivním čí relax hraním.

3. Proč ASUS ROG STRIX Evolve ?

Už dávno není doba, kdy opravdu kvalitních herních myší bylo pár a hráč mohl sáhnout jen po pár možnostech. A ROG to dokazuje s další myší a tou je Evolve. Takzvaným X Faktorem této myši je vyměnitelnost horních plastů – a tím pádem tvarově bude vyhovovat 99.99% hráčům. V kombinaci s bezchybným senzorem, RGB AURA systémem a ROG designem je vážným konkurentem na trhu a troufám si tvrdit, že i nastavuje laťku o trochu zase výše. 

 

 

Michal 'bordel' Weiss

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací - Podmínky ochrany osobních údajů.